Trump zvíťazil a zaútočil na Sorosa

Zo zahraničia

Prezidentovi Trumpovi sa dnes podaril najväčší politický úspech jeho funkčného obdobia, keď pomerom hlasov 50 : 48 presadil svoju druhú nomináciu konzervatívneho sudcu Kavanaugha na Najvyšší súd USA. Kavanaugh vystrieda sudcu Anthonyho Kennedyho, ktorý patril k najliberálnejšiemu krídlu sudcov. Hlasoval v prospech všetkých zákonov presadzujúcich LGBTI agendu a potraty.

Včera ohlásila podporu Trumpovej nominácii senátorka Collins, ktorá bola kľúčovým hlasom pre získanie potrebnej väčšiny. Tlak na senátorku zo strany demokratov a proabortívnych organizácii bol enormný. Hlasovanie bolo niekoľkokrát za deň prerušené.

Potom, čo senátorka Collinsova ohlásila podporu Trumpovmu nominantovi, ten zaútočil na amerického miliardára maďarského pôvodu Georga Sorosa a obvinil ho z iniciovania kampane namierenej proti katolíkovi Kavanaughovi. Trump nazval demonštrantov “krikľúňmi z výťahu” s cieľom negatívne pôsobiť na senátorov. “Pozrite sa na všetky tie profesionálne vyrobené identické transparenty. Toto nie sú transparenty urobené doma v pivnici z lásky.” Média si predovšetkým všimli, že počas svojho pôsobenia v úrade po prvýkrát Trump akcie spojil s finančníkom, “platí to Soros a ostatní.” uzavrel Trump s tým, že ľudí vyzval, aby “na to nenaleteli.”

Keď prezident Trump predstavil nomináciu Kavanaugha, líder demokratov v Senáte Chuck Schumer vyhlásil, že „urobia všetko preto, aby nominácii zabránili.“ Média a politici nakoniec označili spôsob, akým bol v Senáte sudca vypočúvaný, za „najväčší lynč reputácie človeka.“ Demokrati vsadili všetku silu na diskreditáciu sudcu, ktorá sa však nakoniec otočila reputačne proti nim. Žaloba bola postavená na svedectve ženy, ktorú odmietli ostatní svedkovia potvrdiť. Nesedeli dátumy, kľúčové momenty si nepamätala. Druhá žena, ktorá mala svedčiť bola nekredibilná, nakoľko mala históriu súdnych žalôb za podvod.

Počas týždňa sa Trump vyjadril na adresu demokratov, ktorí kritizovali sudcu Kavanaugha: „Nie sú to žiadni anjeli. Ja ich poznám veľmi dobre. O jednom z nich Vám viem povedať, že je neuveriteľne agresívny. Videl som ho vo veľmi kompromitujúcich okolnostiach, ale nemyslím si, že je správne takéto veci vyťahovať.“ Proces schvaľovania považoval Trump za „neférový voči deťom a manželke sudcu.“ Na adresu ženy, ktorá svedčila voči sudcovi povedal, že tam toľko bolo nejasností a nezodpovedaných otázok, že človek sa začal pýtať „ o čom to celé je, ale republikáni sa k žene správali úctivo.“

Sudca Kavanaugh doposiaľ ako sudca absolvoval 6 bezpečnostných previerok a ani pri jednej sa neobjavili veci, ktoré prinášali odporcovia teraz, keď má sa stať sudcom Najvyššieho súdu. „Je zaujímavé, že nikoho nezaujímalo čo robil posledných 25 – 30 rokov, počas jeho profesionálnej kariéry. Neboli žiadne zlé správy o ňom. Aby bolo jasné, o každom z nás, čo sme tu existujú zlé správy,“ pokračoval Trump, pričom poukázal na hlavného kritika sudcu, demokratického senátora Blumenthala. „Pozrite sa na Blumenthala. Klamal o Vietname. 15 rokov rozprával, že je vojnovým hrdinom. Nikdy vo Vietname nebol. Dnes hovorí, potrebujeme čestnosť a integritu. On, ktorý klamal a to nemyslím, že trošku klamal.“

USA sú krajinou, kde interrupcie neboli legalizované zákonom, ale rozhodnutím Najvyššieho súdu. Preto súdna cesta je jediná reálna na zmenu abortívnej politiky. Trump presadením dvoch konzervatívnych sudcov dokázal zmeniť misku váh v prospech ochrany života.
Kavanaugh je ženatý, má dve deti. Manželka bola osobná asistentka prezidenta Busha. Patria k praktizujúcim katolíkom. Počas atakov na jeho manžela poprosila ľudí, aby sa s jej rodinou modlili Žalm 40.

Lost Password

Sign Up