Zomierajúce bábätko po udelení krstu ožilo

Cirkev a svet Katolícka viera Viera a život Zo zahraničia

Zázračné uzdravenie mesačného bábätka sa udialo v Paraguaji potom, čo požiarnik mu ako poslednú záchranu pred smrťou udelil krst. Jorge Corvalan prišiel spolu s ďalšími dvoma pomocníkmi na ulicu v meste Cuidad del Este, kde mladej chudobnej matke, ktorá žila na ulici a žobrala začalo zomierať nedávno narodené bábätko.

Jorge bol v minulosti aj seminaristom a potom, čo sa snažili dieťa bezúspešne oživiť na mieste, rýchlo ho priniesli do miestnej nemocnice na urgentný príjem.

Keď ani zdravotníckemu personálu sa nedarilo prinavrátiť mu vitálne funkcie. “Dieťatko sa nachádzalo medzi životom a smrťou. Naložili sme ho do ambulancie a premiestnili na intenzívnu stanicu. Cestou sme sa ho snažili vzkriesiť, ale bez úspechov,” uviedl Corvalan.

Keď videl, že ani zdravotnícky personál nie je úspešný, požiadal zdravotnú sestru, aby mu priniesla pohár vody, aby dieťa pokrstil. “V prípade hrozby smrti každý človek môže vykonať krst. Rozhodol som sa dieťa dať do Božích rúk a to som aj urobil,” uzavrel Corvalan.

V momente, ako dieťa bolo pokrstené “V mene Otca, i Syna, i Ducha Svätého, dieťa sa zázračne pred naším zrakom vrátilo k životu,” uviedol Corvalan. Ten uviedol na svojom facebookovom statuse, že po pár hodinách mu zdravotnícki pracovníci potvrdili, že zdravotný stav dieťaťa sa kontinuálne zlepšuje.

FB

Lost Password

Sign Up