Podujatia

  mar
  11
  Po
  2019
  Pôstna krabička pre Afriku
  mar 11 @ 0:00 – dec 31 @ 23:59

  Pôstna krabička pre Afriku je opäť tu. Už ôsmy raz spúšťame na popolcovú stredu celonárodnú zbierku Pôstna krabička pre Afriku.Vďaka nej rok čo rok úspešne financujeme starostlivosť a vzdelávanie chudobných detí v subsaharskej Afrike.

  Tento rok sme si pre Vás pripravili niečo navyše – aplikáciu Pôstna krabička pre Afriku. Hravou formou v nej môžete pomôcť deťom a mládeži v Ugande či Rwande a vidieť ako vyzerá bežný deň afrického dieťaťa v našich centrách.

  Na malej zelenej papierovej Pôstnej krabičke pre Afriku 2019 je vyobrazené sedemročné černošské dievčatko. Mukamisha, tvár tohtoročnej kampane má za sebou skutočne ťažký životný príbeh. Rodičia ju opustili ako malé bábätko, neskôr sa  o ňu  starala babička a po jej smrti si Mukamishu k sebe vzala žena, ktorá vypomáhala v Kultúrnom centre sv. Vincenta Pallotti v mestečku Kibeho. Centrum na juhu Rwandy, v ktorom Mukamisha navštevovala materskú školu, prevádzkuje Slovenská katolícka charita.

  Viac informácií o projekte Pôstna krabička 2019 sa dozviete ma stránke https://charita.sk/postnakrabicka/

  máj
  6
  Po
  2019
  Modlitba a služba
  máj 6 @ 16:00 – aug 31 @ 13:00

  Sestry boromejky pozývajú dievčatá vo veku od 18 do 32 rokov do Misijného domu v Nitre na Kalvárii, kde môžu s nimi prežívať chvíle modlitby, adorácie a služby blížnym. Je možné prihlásiť sa individuálne a dohodnúť si so sestrami dátum a čas na adrese: boromejky.nitra@centrum.sk

  júl
  5
  Pi
  2019
  Slávni otcovia @ Katedrála sv. Emeráma
  júl 5 @ 16:00 – aug 5 @ 16:30

  Srdečne Vás pozývame na výstavu obrazov a ikon  výtvarníčky Beáty Krasňanskej, pod názvom ,, SLÁVNI OTCOVIA,,  v priestoroch Katedrály – Baziliky  sv. Emeráma na Nitrianskom hrade. Výstava začína vernisážou  dňa 5.7. o 16:00 a potrvá do 5.8. 2019 Navštíviť ju môžete aj v ostatných dňoch počas otváracich hodín:  Po – So:   9:00-12:00; 13:00-18:00 Ne:         10:00-12:00; 13:00-17:00 Viac info o výstave v prílohe: pozvánka, plagát, bulletin Vstup na výstavu je voľný Výstava je predajnáwww.nitrianskyhrad.sk www.beakrasna.eu Tešíme sa na Vás v tenteo sviatočný deň v Nitre na hrad

  júl
  12
  Pi
  2019
  LETNÝ TÁBOR DUBOVA COLONORUM- záchrana kostolíka na Orave @ Zrúcanina kostolíka
  júl 12 @ 16:00 – júl 25 @ 10:00

  Budeme konzervovať zrúcaninu kostolíka a vyskúšame si život bez techniky. Po práci nás čaká zábava a táboráky. Strava je zabezpečená 5x denne. Termín: 12.7.-25.7.2019. http://dubovacolonorum.sk/tabor/
  FB: https://www.facebook.com/dubovacolonorum/

  júl
  13
  So
  2019
  Letný kurz Manželských stretnutí @ Školský internát Obchodnej akadémie
  júl 13 @ 16:00 – júl 21 @ 13:30

  Letný kurz „Manželské stretnutia 2019“ organizuje Občianske združenie Manželské stretnutia so sídlom v Trenčíne. Je určený pre manželov, ktorí žijú v riadnom manželstve, ktoré nie je uzavreté v rozpore s kresťanskou morálkou.

  Celý kurz je zameraný na prehĺbenie, posilnenie i ozdravenie vzťahov medzi manželmi. Účastníci absolvujú cyklus prednášok na témy: Krízy v manželstve a ničitelia lásky; Kresťanské manželstvo, priority, druhy lásky; Zdravé sebavedomie; Odpustenie; Rozdiely medzi mužom a ženou; Vyjadrovanie pocitov manželov; Základy komunikácie; Vedenie dialógu medzi manželmi; Napĺňanie potrieb manželov; Sexualita a Pozornosti – prejavy lásky. Je potrebné zúčastniť sa celého kurzu od začiatku až do konca.

  Po každej prednáške je práca v malých skupinkách. Tu sa počas celého týždňa stretajú tie isté tri alebo štyri manželské páry a témy navodené prednáškami rozoberajú prakticky z pohľadu ich vlastného manželského života. Témy prednášajú manželské páry, ktoré teoretické poznatky bohato dopĺňajú vlastnými svedectvami zo svojho manželského života. Kurz vedú veriaci laici. Na kurze sú prítomní aj katolícki kňazi, ktorí sú okrem denného slávenia svätej omše účastníkom k dispozícii na osobné rozhovory. Kurz môže mať teda pre účastníkov aj duchovný rozmer.

  Viac info v prílohe.

  letny-kurz-manzelskych-stretnuti.pdf

  júl
  14
  Ne
  2019
  RODINY, BOH VÁS MILUJE! @ Dom prijatia pre rodiny - Rodinkovo
  júl 14 @ 14:00 – júl 20 @ 13:30

  Drahé rodiny, pozývame Vás už na dvanásty ročník týždenného letného stretnutia pre rodiny s deťmi s názvom „Rodiny, Boh vás miluje!“  Prvé ročníky sa uskutočnili v Trenčíne, potom na Hutách a  v Škole v prírode Kľačno a teraz sa sťahujeme do Rodinkova (Belušské Slatiny).

  Program:

  ▪ pre rodičov (prednášky zamerané na prehĺbenie a obnovenie manželského vzťahu, život viery v rodine, výchovu detí…, spoločné modlitby, chvály, čas na osobnú modlitbu a adoráciu, priestor pre manželskú komunikáciu i priateľské zdieľania, biblické podelenie…)

  ▪ pre deti od 3 rokov (účasť na dobrodružnom rozprávkovom príbehu, ktorý žiada celé tvoje srdce a všetky tvoje sily, aby dobro mohlo zvíťaziť nad zlom – na divadle, pri hrách, súťažiach a tvorivých dielňach, ale aj pri detských svätých omšiach a katechézach)

  ▪ spoločný program pre rodičov s deťmi (stravovanie, popoludňajší spoločný výlet, niektoré večerné programy)

  Prednášajúci:
  sr. Veronika Barátová, sr. Dária Miezgová
  (Komunita Blahoslavenstiev)
  a pozvaní hostia
  Termín: 
  nedeľa poobede 14. júla 2019
  sobota obed 20. júla 2019

  Miesto konania: 
  Miesto prijatia RODINKOVO

  Ceny za stravu a ubytovanie: podľa ceníka Rodinkova

  Milodar za duchovnú službu a službu pre deti: túto službu môžeme robiť len vďaka milodaru, ktorý prispejete na tento účel.

  Prihlasovanie: do 31. mája TU
  Prihláste sa, prosím, čo najskôr, lebo sme limitovaní kapacitou zariadenia.

  rodiny-boh-vas-miluje.pdf

  júl
  15
  Po
  2019
  Detský letný pobytový tábor @ Rekreačné zariadenie PLANINKA
  júl 15 @ 8:00 – júl 21 @ 15:00

  Vo farnosti Povýšenia Svätého kríža na Daliborovom námestí v Petržalke organizujeme letné tábory pre deti z kresťanských rodín. Sme skupina mladých animátorov, ktorí fungujú pod Domkou (združením saleziánskej mládeže) a venujeme sa deťom a mládeži vo farnosti celoročne. Tento rok máme ešte voľné miesta na náš pobytový tábor a radi by sme ich ponúkli rodinám, ktorým by to pomohlo. Tábor ale bude už o pár dní – 15.7.-21.7.2019. Je určený pre deti 3.-9. ročníka ZŠ. Cena tábora je 125 eur, ale ak by mal niekto horšiu finančnú situáciu v rodine, radi im poskytneme dostatočne veľkú zľavu. Na tomto linku nájdete bližšie informácie a s prihláškou: https://daliborko.sk/nasa-farnost/spolocenstva/domka/letne-tabory-domka/

  Zatiahni na hlbinu – púť Prešov – Gaboltov @ Mariánske sanktuárium
  júl 15 @ 9:00 – júl 21 @ 15:30

  Pozývame vás na pešiu púť Prešov – Gaboltov.

  Kto: mladí od 14 do 34 rokov vrátane

  Ako: po lesoch a ceste pešo

  Koľko: cena 40 Euro. (jedlo, spevníček, šatka, autobus do Prešova v nedeľu ráno)

  Čo: potrebuješ spacák, karimatku, pršiplášť, Nový zákon a osobné veci. Dobré sú aj reflexné pásky. Nezabudnúť aj repelent a prezúvky.

  Prihlasovanie: Prihlasujte sa vyplnením formulára na prihlasovanie GABOLTOV 2019

  Téma: Zatiahni na hlbinu.

  Pre ďalšie info píš na: augustiniani@gmail.com

   

  Program putovania – 12.-21. júl 2019 – Prešov- Gaboltov

  15.7. Pondelok: Prešov – Fintice

  Začíname o 12:00 v kostole Panny Márie Kráľovnej pokoja na sídlisku III. v Prešove (adresa: Námestie Kráľovnej pokoja 7373/1, 080 01 Prešov)

  (11:15 stretnutie na železničnej stanici Prešov pre tých, ktorí prídu vlakmi alebo autobusmi a chcú sa dostať na miesto stretnutia spolu)

  16.7. Utorok: Fintice – Terňa

  Popoludní: Liturgia zmierenia

  18.7. Streda: Terňa – Hertník

  Večer: Adorácia

  19.7. Štvrtok: Hertník – Richvald

  Po ceste: Hervartov –  Krížová cesta

  18.7. Piatok: Richvald – Sveržov

  Ďakovná adorácia po sv. omši

  Sobota: Sveržov – Gaboltov

  Nedeľa: Gaboltov

  Viac info a prihlásenie nájdete tu.

  Misijné prázdniny 2019
  júl 15 @ 16:00 – júl 20 @ 15:30

  Chceš zažiť viac ako len tábor? Poď s nami na Misijné prázdniny.
  Zaži spoločenstvo, zábavu a Božiu prítomnosť. Zaži misie a nájdi svoju misiu spolu s nami! Your MISSION IS POSSIBLE! Your MISSION is waiting for you!

  Misijne prázdniny 2019: v Košiciach – 15. – 20. júla a v Trnave 5. až 10. augusta.

  Všetko, čo potrebuješe vedieť a vidieť nájdeš na:
  https://www.misijneprazdniny.sk/

  Tajomstvo krásy života @ Exercičný dom
  júl 15 @ 16:00 – júl 21 @ 13:30

  Ignaciánske duchovné cvičenia sa v našich exercičných domoch dávajú dvoma spôsobmi:

  prvým sú skupinové duchovné cvičenia, pri ktorých sú podnety k osobnej rozjímavej modlitbe (tzv. body) dávané spoločne, dva až štyrikrát za deň, vo vopred určenom čase a na určenú tému;

  druhým spôsobom sú individuálne sprevádzanéduchovné cvičenia, pri ktorých exercitátor (kto cvičenia dáva) prispôsobuje podnety k osobnej rozjímavej modlitbe individuálnym potrebám exercitanta (kto sa cvičí), čo predpokladá denne osobné stretnutie s exercitátorom a ochotu otvorene s ním rozprávať o svojej modlitbe a duchovnom živote.

  Prihlasovanie tu.

  Lost Password

  Sign Up