Taliani rátajú na pútnických miestach straty

Cirkev a svet dianie Zahraničie Zo zahraničia

Koronavírus si priniesol svoju daň aj pre talianský cestovný ruch a osobitne pre pútnicke zájazdy. Údaje z blížiaceho sa konca prázdnin ukazujú, že medzinárodné zájazdy do Talianska klesli o takmer 90 percent. Celkový počet chýbajúcich turistov s rovnakým obdobím minulého roka sa odhaduje na úrovni 35 miliónov turistov.

Údaje na druhej strane dokazujú, že sa zvýšil vnútorný taliansky turizmus a Taliani začali opäť objavovať malé mestá, vidiek a lokality, ktoré boli doposiaľ preplnené. Odchod Talianov na vidiek a k moru 15. augusta na sviatok Nanebovzatia Panny Márie vyslovene vyprázdnilo mesto Rím. Podľa hovorcu diecézy mesta Rím, sobitne citelný je pokles pútnikov z Francúzska a Španielska.

Podľa miestnych obyvateľov pútnického mesta Asissi bolo toto leto v meste počuť v podstate len taliančinu. Ako pre katolícku tlačovú agentúru uviedol miestny taxikár, mesto mieru bolo až príliš pokojné a ľudia cítia výrazný výpadok príjmov. Bez prinavrátenia sa turistov z Ruska, USA, Japonska a Južnej Kórei, lokalite Asissi na lepšie časy nezasvieti.

Občania mimo krajín EÚ nedokážu získať tohto času víza na vstup do EÚ ak uvedú ako dôvod cesty turizmus, nakoľko toto nie je považované za bezodkladnú potrebu.

Tomáš Taraba

Lost Password

Sign Up