Francúzsky súd nariadil vyhladovať a dehydrovať pacienta v kóme

Zo zahraničia

Rodičia Vincenta Lamberta prehrali súd o život svojho syna Vincenta Lamberta, ktorý je 10 rokov v umelom spánku a ktorého smrť nariadil Najvyšší francúzsky súd. Ten rozhodol, že Vincentovi môžu lekári prestať dávať vodu a jedlo, aby ho vyhladovali a na smrť dehydrovali.

Britská televízna stanica BBC informovala, že toto rozhodnutie je konečné

Rodičia avizovali, že keď ich syna odpoja od prísunu potravy a vody následkom čoho zomrie, podajú trestné oznámenie za vraždu. “V každom inom kontexte je odpojenie niekoho od jedla a vody považované za zločin proti ľudskosti,” povedala Alexandra Snyder, riaditeľka Life Legal, skupiny advokátov, ktorí bojujú za právo žiť zraniteľných osôb. “Toto sa musí skončiť. Znevýhodnené osoby nemôžu byť určené na zabitie,” uviedla advokátka.

Eutanázia je vo Francúzsku protiprávna. Od roku 2005 je prijaté právo lekárov umelo neudržiavať osoby pri živote, ktoré nemajú inak žiaden predpoklad života.  Vincent Lambert je v kóme od roku 2008 kedy utrpel vážne zranenia v autonehode.

Vatikán ústami kardinála Farrella odmietol odpojenie Lamberta od vody a jedla, čo považuje za « vážne narušenie dôstojnosti človeka. »

Lost Password

Sign Up