Pri príležitosti 60 výročia narodenia otca Mariana Kuffu vzniká nový portál

Zaujímavosti

Otec Marián Kuffa tento rok oslavuje 60 rokov svojho života. Udeje sa tak na Vianoce 24.12. Presne v tento deň v roku 1959 sa zrodil kňaz, ktorý o sebe hovorí, že po takmer smrteľnom 20 metrovom páde zo skaly, sa rozhodol svoj život vrátiť Bohu, ale posvätený. Toto rozhodnutie prijal v polovici svojho života, keď mal takmer 30 rokov. Svoju kňazskú prácu započal v jednej z najmenších farností v Žakovciach, kde sa nielen staral o opustených, chudobných, či pre svet neraz problémových ľudí, ale v spolupráci s nimi aj Žakovce budoval.

Katolícky portál Svetlo Sveta www.svetlosveta.sk sa pri tejto príležitosti rozhodol po konzultácii s otcom Mariánom založiť neoficiálny webový portál otca Mariána, ktorý bude fungovať v spolupráci s jeho synovcom Filipom Kuffom. V poslednom období sa množia prípady, kedy na internete vznikajú rôzne profily otca Mariána, ktoré od veriacich ľudí pýtajú finančné príspevky na rôzne nadácie a dochádza takto k zneužívaniu jeho mena na činností, ktoré s ním nič nemajú spoločné.  Práve preto vznikla iniciatíva založiť portál, ktorý by systematicky poskytoval katechézy otca Mariana a bol priestorom pre zdieľanie informácií aj z aktivít Slovenského dohovoru za rodinu.

Otec Marián je človek, čo na internete nepôsobí a nedisponuje ani mobilným telefónom. Preto aj naša webová stránka www.otecmarian.sk je neoficiálnou web stránkou otca Mariána Kuffu, ale vzniká po jeho odsúhlasení a vzájomnej dohode. S otcom Mariánom budeme prinášať staršie, ale aj úplne nové katechézy, ktoré budú poskytované pre šírenie viery.

Budeme radi ak sa o tejto informácii podelíte aj so svojím okolím a stanete sa odberateľom FB profilu web stránky a budete zdieľať jej obsah. Na FB bude stránka pôsobiť pod označením Otec Marián Kuffa a nájdete ju tu.

Častokrát sa na nás obraciate s otázkami z Vášho osobného duchovného života. Prosíme Vás, aby ak budete mať otázky na otca Mariána ste akceptovali, že nie sme schopní postupovať inak, ako Vaše otázky presmerovať na Inštitút Krista Veľkňaza. Preto ak zdieľate otázky, ktoré sú veľmi súkromného charakteru, majte prosím na pamäti, že nedá sa úplne zabrániť tomu, že znenie otázok sa k otcovi Mariánovi dostáva cez aj keď malý, ale predsa len určitý okruh ľudí.

Ďakujeme za porozumenie, tím Svetlo Sveta

Lost Password

Sign Up