O mesiac začnú púť po Slovensku relikvie sv. Vincenta de Paul

dianie Zaujímavosti

Už o mesiac prídu relikvie svätého Vincenta do Bratislavy, kde oficiálne začne putovanie relikvií po Slovensku slávnostnou svätou omšou o 18:00 v Ružinove, v kostole sv. Vincenta de Paul. S myšlienkou prišli vincentíni z provincie Mexiko, pri príležitosti štyristého výročia zrodu vincentskej charizmy. Oslovili Generálnu kúriu v Ríme s prosbou o relikviu sv. Vincenta a zakrátko bola relikvia v zemi Aztékov.

Sochár Marco Antonio Miranda Razo vymodeloval bustu z včelieho vosku na základe vzorov a originálneho korpusu relikviára, ktorý sa nachádza v materskom dome Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul v Paríži. Telo bolo vyrobené z polyuretánovej peny pokrytej živicou, aby sa zabezpečila ľahkosť a jednoduchá manipulácia, ktoré viac vyhovujú súčasným potrebám putovného relikviára. Váha sochy bez sklenenej schránky je 11,4 kg. Vlastná relikvia z kosti svätca je umiestnená na hrudi.

Oblečenie: Štóla bola prevzatá zo starobylých ornamentov z fary Panny Márie Nepoškvrnene počatej, kde sa nachádza aj ústredný dom vincentínov v Mexiku. Superka, reverenda, biret a košeľa boli darované misionármi.

Vincentská rodina na Slovensku ako prvá po Mexiku prijme relikviár sv. Vincenta, ktorého púť začne 26. septembra 2019, deň pred narodeninami sv. Vincenta pre nebo, a bude s nami do polovice decembra. Navštívi viac ako šesťdesiat miest, prejde cez všetky diecézy. Putovanie relikvií po Slovenskej a Českej republike nech je pre nás plné duchovného ovocia. Sv. Vincent de Paul, oroduj za nás!

Podrobný životopis sv. Vincenta ako aj najnovšie informácie o putovaní môžete nájsť na stránkach: www.vincentini.sk; facebook.com/putovanierelikvii a instagram.com/putovanierelikvii.

TKKBS

Lost Password

Sign Up