Matovič dal Hlinovi nôž pod krk

komentare

Igor Matovič rozohral ruskú ruletu, kedy chce prinútiť KDH, aby vytvorilo s OĽANO predvolebnú koalíciu, inak ho strhne spolu mimo parlament. Matovič neraz dokázal, že pokiaľ ide o kresťanstvo, vie ísť proti nemu bez škrupúľ. Keď Kuffa predkladal zákon na ochranu počatého života, z parlamentu zutekal. Keď ho dal Kotleba, zutekal tiež. Keď ho dal Vašečka, rovnako. Keď Matovičovi hrozilo, že nebude Pollák zvolený do europarlamentu, vytiahol proti Cirkvi prípad Prvého svätého prijímania v Trnave. Inak povedané, kresťan Matovič poslal na Cirkev NAKA. Až následne sa prípad ukázal byť v inom svetle.

Keď Kuffa predložil zákon na ochranu života, obsahoval klauzulu o zatváraní žien, pretože trestný zákonník predpokladá, že za cenu vraždy sa platí väzbou. Kuffa vtedy žiadal, aby podporili poslanci návrh na zmenu trestného zákona, aby ženy boli z tohto uznesenia oslobodené a trestná zodpovednosť bola prenesená na lekárov, ktorí siahajú na život. Dosť na to, aby dnes vytiahol na Kuffu tento zákon. Matovič nepovedal, prečo odvtedy nehlasoval za žiaden iný.

Matovič teraz marketingovo chce vsadiť na značku kresťanstva bez záväzkov. On, ktorý s Hlinom vždy odišli z hlasovania o ochrane života, vycítil, že pre OĽANO je „kresťanstvo“ v politike poslednou šancou. Je smiešne, že politická strana o štyroch členoch, z ktorých je jeden pán Viskupič, azda najväčší liberál na politickej scéne a protežant agendy LGBTI, ide s odvahou zabojovať o kresťanstvo. Matovič si uvedomil, že na liberálnej strane spektra je pritesno a v záujme úspechu to zrejme uznal aj Viskupič. O čo teda ide Matovičovi? Dať KDH nôž pod krk. Matovič má veľa legálnych peňazí, vie robiť dobrú marketingovú kampaň a je v tejto oblasti úderný. Hlina sa bude musieť hodiť oligarchii okolo krku ak bude chcieť s Matovičom zápasiť.

Buď KDH príjme výzvu Kuffovho KDŽP, aby sa jasne prihlásilo k záväzku v budúcej vláde presadiť ochranu života alebo sa bude vybíjať s OĽANO v priestore hesiel a planých deklarácií, bojujúc na TA3 hľadajúc priazeň u Kmotríka. Matovič tým, že položil vlastnú vládu sa nechce zmieriť s tým, že bude mať prívlastok večne opozičného politika, ktorého svojský politický štýl dostal von z politiky. Narýchlo vymysleným konceptom kresťanskej strany nechce urobiť nič iné, len strhnúť mimo parlament aj Hlinu, ktorého nepovažuje za rovnakého kresťana, ale za rovnakého liberála.

Michal Pátrovič

Lost Password

Sign Up