Aj v roku 2018 bolo s výrazným náskokom najnebezpečnejším miestom na planéte telo matky

komentare

Potraty boli v roku 2018 najčastejším dôvodom úmrtia na svete. Podľa štatistickej siete Worldometers bolo na svete v minulom roku vykonaných 41 miliónov potratov. Worldometers sleduje a vyhodnocuje štatistické údaje zaznamenávané rozdielnymi organizáciami, medzi ktoré patria Organizácia spojených národov, či Medzinárodný menový fond. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sú dokonca odhady na úrovni 56 miliónov úmrtí.

Potratová politika sa stala s veľkým predstihom smrteľnejšia ako malária, rakovina, HIV, fajčenie, alkoholizmus a dopravné nehody spolu. Na následky rakoviny zomrelo 8,2 milióna ľudí, 5 miliónov následkom fajčenia, 1,7 milióna na HIV a AIDS. Vývoj v krajinách bol rôzny. Po nástupe Trumpovej administratívy, ktorá obmedzila prístup Američanov k potratom krytých z poistenia a pozastavila financovanie organizácií propagujúcich a vykonávajúcich potraty, vykazujú Spojené štáty pokles vykonávania potratov.

Na druhej strane Veľká Británia zaznamenala najvyšší počet potratov za posledných 10 rokov. V krajine bolo vykonaných takmer 135 000 potratov z verejného poistenia, celkový počet potratov dosiahol 200 000. Znamená to, že každé piate tehotenstvo končí zabitím dieťaťa.

Údaje o potratoch pritom nevykazujú v dostatočnej miere potraty vykonávané abortívnymi tabletkami.

Lost Password

Sign Up