Krížiacka vojna za vakcíny

dianie komentare NajnovsieBlogy

Dva dni pred Vianocami sa veriaci nedozvedeli žiadne vianočné posolstvo o narodení Ježiša Krista, ale hovorca KBS Martin Kramara sa poponáhľal zverejniť namiesto toho zoznam web stránok, ktoré neodporúča čítať. Riešiť toto pred Vianocami v roku, kedy v kostoloch sa nedá prežehnať už ani Svätenou vodou, kedy väčšiu časť roka veriaci museli tráviť mimo kostolov, je prinajmenšom divné.

Prvé, čo udrie do očí je, aký veľký pozor si Kramara počas celého textu dáva, aby nepoužil spojenie, že hovorí v mene biskupov KBS, ale výlučne používa prvú osobu jednotného čísla. Zrejme sa chce vyhnúť trápnosti, ktorej sa vystavil už v minulosti, keď v mene KBS chodil do mainstreamových médií vysvetľovať ako politik nemusí hlasovať za ochranu života, až sa ozval biskup Chautur a dištancoval sa od tejto súkromnej teológie hovorcu, pričom veci dal na pravú mieru. O Kramarovi nebolo dlhší čas potom počuť. Dodnes politici, čo nechcú chrániť život z Kramarových subjektívnych teologických úvah čerpajú a odvolávajú sa na ne.

Prečo však Kramara má vôbec potrebu pár dní pred Vianocami neriešiť narodenie Krista, ale dezinformačné weby? Odpoveď nájdeme zrejme na stránke ministerstva zdravotníctva. Ešte sa nestalo, aby ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo text hovorcu KBS ak v ňom nevidelo pomoc pre seba. Čo sa tak teda ministrovi Krajčímu, ktorý nie je prívržencom Katolíckej cirkvi, páči tak na odkaze Kramaru, že má potrebu to zdieľať na stránke ministerstva?

Zoznam, ktorý zverejnil Kramara na webe a označil ho ako dezinformačnú scénu, pospájal do jedného vreca absolútne nesúrodé média. Na jednej strane dal Christianitas.sk, pre ktorý iba v uplynulých týždňoch poskytli rozhovor traja slovenskí biskupi: Judák, Stolárik a Kuboš, ale aj Badateľa, či Slobodný vysielač, ktorí obrazne povedané ani nevedia, čo Katolícka cirkev je. To, že by traja biskupi dávali rozhovor pre médium, ktoré o pár týždňov by nazvali dezinformačné celkom nesedí ani na prvé počutie.

Čo sa teda tak Krajčímu, ktorého vládna poslankyňa, doktorka, expertka na zdravotníctvo Letanovská nazvala veľmi slabým ministrom v boji s Covidom, tak zapáčilo, že mal potrebu kňaza zdieľať? Jediné čo majú portály spoločné je, odpor k vakcinácii. To, že Kramara svoje stanovisko urobil len pár dní pred začiatkom spustenia vakcinácie genetickými vakcínami na Slovensku a že zo všetkým ministerstiev o tom informovalo práve ministerstvo zdravotníctva, je priam amatérska súslednosť.

Za účelom podpory vakcinácie dokonca TV Lux označila napriek pohoršeniu desaťtisícov veriacich, príchod vakcíny za takmer rovnakú radostnú udalosť ako príchod Ježiša Krista na zem. Proti tomuto bohorúhačskému vyjadreniu v uplynulých dňoch najhlasnejšie vystúpil portál Svetlo Sveta.

Vakcinácia na Slovensku sa má začať predbežne 28.12.

Michal Pátrovič

Lost Password

Sign Up