Vyhlásenie kardinála Georgea Pella po jeho oslobodení

dianie

Austrálsky súd High Court v pondelok 6. apríla (7. apríla nad ránom nášho času) jednomyseľne rozhodol o oslobodení kardinála Georgea Pella z rozsudku Súdu štátu Victoria o jeho vine zo spáchania trestných činov zneužívanie mladistvých. Kardinál George Pell po oslobodení z väzenia, v ktorom už zo šesťročného trestu strávil viac ako rok, vydal vyhlásenie, ktoré prinášame v plnom znení.

Vyhlásenie kardinála Georgea Pella

Utorok 7. apríla 2020

Dôsledne som nástojil na svojej nevine, znášajúc vážnu nespravodlivosť. Toto bolo dnes napravené jednomyseľným rozhodnutím Vysokého súdu (High Court). Teším sa, že si prečítam rozsudok a dôvody pre toto rozhodnutie dopodrobna.

Neprechovávam zášť voči tomu, kto ma obvinil, nechcem svojím oslobodením nič pridávať k tomu zraneniu a trpkosti, ktoré tak mnohí cítia; už je istotne dosť zraneniam a trpkosti.

V každom prípade, môj proces nebol referendom o Katolíckej cirkvi, ani referendom o tom, ako cirkevné autority v Austrálii postupovali voči zločinu pedofílie v Cirkvi.

Podstatný bod je to, či som spáchal tieto odporné zločiny, a ja som ich nespáchal.

Jedine pravda je základom pre dlhodobé uzdravenie a jedine pravda je základom pre spravodlivosť, pretože spravodlivosť znamená pravdu pre všetkých.

Osobitná vďaka za všetky modlitby a tisíce podporných listov.

Chcem poďakovať zvlášť mojej rodine za ich lásku a podporu a za to, čím si museli prejsť; môjmu malému tímu poradcov; tým, ktorí pozdvihli svoj hlas za mňa a dôsledkom toho trpeli; a všetkým mojim priateľom a podporovateľom tu i v zámorí.

Tiež vyjadrujem svoju najhlbšiu vďaku a zaviazanosť celému môjmu právnickému tímu za ich neochvejné zasadenie sa za to, aby zvíťazila spravodlivosť, aby sa vnieslo svetlo do vyfabrikovanej obskúrnosti a aby sa ukázala pravda.

A ako poslednú vec, uvedomujem si súčasnú zdravotnú krízu. Modlím sa za všetkých, ktorých to postihuje a za náš zdravotnícky personál v prvej línii.

Kardinál George Pell

Vatican news

Lost Password

Sign Up