Na sviatok Sedembolestnej sa u nás začína 40-dňová pôstna reťaz za kňazov

dianie

Na Slovensku sa v utorok – od sviatku Sedembolestnej Panny Márie – začína opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov.

Post Put Knazi

“Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna udalosť. Celá pôstna akcia tým dostáva silnejší duchovný náboj. Veľmi sa na ňu tešíme a do duchovného boja za našich kňazov pozývame každé otvorené srdce,” hovorí Samuel Brečka z hnutia Modlitby za kňazov, ktoré je hlavným organizátorom pôstnej reťaze.

Jan Maria Vianney relikviar

Vyvrcholením 40-dňovej reťaze pôstu a modlitieb za kňazov a zároveň aj putovania relikvie srdca sv. farára z Arsu po Slovensku (10. – 25. 10. 2020) bude Púť za kňazov v Národnej Svätyni v Šaštíne.
Hlavným celebrantom na svätej omši v bazilike Sedembolestnej Panny Márie v nedeľu 25. októbra bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Súčasťou programu púte bude a vystavenie relikvie svätého Vianneya, krížová cesta za kňazov, pútnikom sa tiež prihovorí kňaz František Moško, ktorý je autorom relikviára pripraveného pre putovanie po Slovensku.

O Pôste a Púti za kňazov sa záujemcovia dozvedia viac na stránke postaputzaknazov.sk. Zo stránky si tiež môžu stiahnuť plagáty pre vyvesenie vo farnosti alebo tabuľki určenú pre farníkov a spoločenstvá s možnosťou zapísať sa na niektorý zo štyridsiatich dní a zapojiť sa tak do duchovnej reťaze. O púti relikvie srdca sv. Jána Mária Vianneyho informuje stránke janmariavianneynaslovensku.sk.

TK KBS

Lost Password

Sign Up