Daniška zneužil rádio Lumen na osočovanie

komentare

Včera som sa zúčastnil nahrávania politickej relácie o eurovoľbách, v ktorej som bol hosťom. Jaroslav Daniška počas včerajšej debaty na rádiu Lumen predviedol výkon moderátora, ktorý stratil kredibilitu takéto politické relácie moderovať.

V priamom prenose vytiahol na Mariána Tkáča informácie z „wikipédie a denníka SME,“ že bývalý predseda Matice Slovenskej Marián Tkáč mal byť agent ŠtB. Marián Tkáč pritom disponuje dvomi osvedčeniami ešte od Jána Langoša, že nikdy agentom ŠtB nebol. Neexituje v tomto štáte nič vyššie a kredibilnejšie ako to, že Vám štát a navyše Ján Langoš vydá osvedčenie, že nie ste agentom ŠtB, ktorého táto čechoslovakistická generácia intelektuálov uznáva nadovšetko.

Klásť otvorené otázky je legitímne. Nie je legitímne ak v infolumene rádio Lumen následne uverejnia, že Štefanovi Kuffovi nevadí, že na kandidátke KDŽP je spolupracovník ŠtB. Toto je odporná manipulácia, ktorá je nedôstojná katolíckeho rádia, ktoré každý deň prosí veriacich na Slovensku, aby prispievalo na jeho činnosť. Robíme to a robí to každý mesiac aj Marián Tkáč. Keď bol viceguvernér zasadil sa za to, že na slovenských korunách boli znázornení sv. Cyril a Metod, Panna Mária, Andrej Hlinka. Je to človek, ktorý miluje Slovensko a čechoslovakistická inkvizítorská skupinka ho nikdy nemala rada. KDŽP je hrdá na to, že tento človek spolu s Viliamom Oberhauserom a Mariánom Servátkom vstúpili do KDŽP. Očakávam od rádia Lumen, že sa od tejto manipulácie bude dištancovať a toto som tlmočil aj riaditeľovi tohto rádia. Som veľmi zvedavý, či tejto sebareflexie je “katolícke rádio” v duchu kresťanskej morálky schopné.

Ak Jaroslav Daniška chce ísť do politiky, nech to urobí verejne a transparentne. Ak chce ísť Záborskej pomôcť budovať druhé KDH, nech to robí. Politický ring je však ringom. Potom sa budem pýtať aj ja Danišku, či mu nevadí, že Záborská s kytičkou v ruke išla gratulovať lesbickej kolegyni, že sa vydala. Cirkev bola šokovaná. Nech Daniška vstúpi do politického ringu a robí to pod značkou Postoja a nie rádia Lumen. Keď som predkladal zákon na ochranu počatého života, Daniškov brat má tri hodiny odhováral, aby som to nerobil, že sa to nehodí. Náš vzťah nie je nepopísaný papier, ale to neznamená, že si na mojom chrbte Daniška bude orať svoje osobné problémy na úkor ľudí, ktorí sa k tomu životu postavili tak jasne, ako oni nie. K tomu pozývam aj rodinu bratov Daniškovcov.

Štefan Kuffa, Predseda KDŽP

Lost Password

Sign Up