Kiska a Fico, kto z koho

komentare

Pred pár týždňami opoziční politici chválili políciu a nové vedenie, keď chytili údajných vrahoch Jána Kuciaka. Včera opozícia vyslala signál, že polícia nemá pri každom trestnom podaní konať rovnako, čo doposiaľ žiadala na námestiach.

Je zrejmé, že do najbližších volieb bude politika o tom, že Kiska bude hovoriť o útoku na Slušných ľudí zo strany Fica a Fico o útoku na štát zo strany Slušných ľudí. Keď sa viedla studená vojna, Sovietsky zväz a USA viedli vojny na územiach iných štátov. Touto platformou doposiaľ boli medzi Kiskom a Ficom, Slušní ľudia. Kiska ich používal ako štít a Fico ako cieľ.

Včera bola zverejnená informácia, že polícia zaistila účtovníctvo a počítače v Kiskovej firme. Kiska, ktorý hovorí rád o spolitizovanej polícii, to logicky môže vyhodnocovať ako prípravu pôdy pre jeho obvinenie, keď prestane byť krytý prezidentskou imunitou. Toto citlivé obdobie bez imunity je pre Kisku tak dlhé, aké dlhé bude obdobie medzi odchodom z paláca a parlamentnými voľbami.

Kiska nemá logicky žiaden osobný dôvod, prečo nechcieť pád tejto vlády. Pád vlády skôr, ako Kiska opustí prezidentský palác, by bol logickou reakciou na túto akciu. Preto aj najbližší protest sa bude niesť v tejto nálade. Vzťah Kiska – Fico sa dostal do novej roviny – kto z koho.

Ferdinand Turinič

Lost Password

Sign Up