Nepozvať na oslavy vylodenia Rusko, je cynizmus

komentare

Pripomenúť si 75 výročie vylodenia spojeneckých vojsk v Normandii bez prítomnosti Ruska, bolo hanebné. Medzi pozvanými politikmi bola kancelárka Merkelová ako zástupkyňa Nemecka voči ktorému spojenci bojovali a pozvánku nedostal prezident Putin, ako zástupca veľmoci, ktorá priniesla obrovské obete.

Akú mieru cynizmu a pohŕdania životmi treba v sebe mať, ak toto usporiadatelia v nenávisti dokázali urobiť. Toto nemá nič s politikou, je to nechutný ľudský cynizmus politikov, ktorí majú za úlohu prezentovať Rusko ako nepriateľa za každých okolností a nedokážu si uctiť milióny životov padlých ruských vojakov. Milióny ruských vojakov si zaslúžia úctu bez ohľadu na to, čo si myslia o Putinovi dnešní západní politici. To, že Rusko bojovalo na východnom fronte bolo súčasťou jednej veľkej vojny a tej istej snahy poraziť fašizmus. 

Dokázať prejaviť takéto pohŕdanie nad miliónmi životov je odrazom ako veľmi pre svoje mocenské záujmy vedia politici, ktorí nemajú úctu k počatému životu, ktorí z Európskej únie urobili nástroj na presadzovanie dekadentných ideológií, zájsť. Slovensko v zahraničnej politike by malo toto vedieť sebavedomo pripomínať nastavovaním zrkadla na obe strany.

Pavol Nižnánsky, Krajský predseda KDŽP

Lost Password

Sign Up