Vikár Ján Duda: Záborská ide po hrane katolíckej náuky

komentare spravodajstvo

 Súdny vikár Spišskej diecézy a profesor kánonického práva Ján Duda na svojom blogu kriticky vystúpil proti Anne Záborskej. Dudov článok rozpútal tvrdú diskusiu.

Duda priznáva, že veľmi vážnym kandidátom v eurovoľbách preňho bola aj súčasná europoslankyňa Anna Záborská, ktorá ho však sklamala svojimi vyjadreniami na adresu výrokov pápeža Benedikta XVI. k otázke kondómov. „Aj kresťanská morálka predsa pripúšťa použitie kondómu u manželov, z ktorých jeden je chorý na AIDS. Aby mohli spolu sexuálne žiť, môžu ho používať, ale len v období, keď nie je riziko, že žena otehotnie. Inými slovami, musia kombinovať prirodzené metódy plánovania rodičovstva s kondómom,“  povedala Záborská v rozhovore s Karolom Sudorom.

„Europoslankyňa tu namiesto jasných vyjadrení šla po hrane katolíckej náuky,“ myslí si Duda, ktorý na svojom blogu spomína aj Záborskej priateľský vzťah ku kolegyni lesbickej orientácie. „Keď sa totiž kolegyňa ženila alebo vydávala (neviem ako to mám povedať, aby to bolo správne) so svojou sekretárkou, Anna Záborská síce nebola na jej „sobáši“, ale pri najbližšom stretnutí okamžite za ňou zašla aby jej zablahoželala. Pýtam sa: k čomu jej blahoželala? K lesbickému zväzku dvoch žien, ktorý nemôže byť iný než hriešny? To už si blahoželáme k Sodome a Gomore?“

Tutková: Záborskej pomýlenia treba verejne napraviť

Riaditeľka Centra pre bioetickú reformu Jana Tutková, opätovne skritizovala europoslankyňu Záborskú: „Práve preto, že je vnímaná ako prolife autorita, je treba jej pomýlenia verejne napraviť. Osobne som s ňou niekoľkokrát na tú tému hovorila a dokonca ju o nápravu prosila, k čomu ale nemala ochotu.“

Takýto článok na adresu Anny Záborskej v minulosti napísal denník Postoj. Pán Daniška v relácii na rádiu Lumen pani Záborskú včera mal a nedal jej priestor tieto otázky odkomunikovať. Predsedu KDŽP Kuffu sa pýtal, čo hovorí na to, že denník Sme o Mariánovi Tkáčovi píše, že bol v ŠtB. Kuffa odpovedal, že liberálnym médiám veľkú váhu nedáva a každý má právo sa zo Šavla stáť Pavlom, teda obrátiť sa a konať dobro. Marián Tkáč reagoval, že je to klamstvo, pretože disponuje dvoma negatívnymi lustračnými osvedčeniami, teda, že štát potvrdil, že nikdy pre ŠtB nepracoval.

Daniška mal možnosť pomôcť Anne Záborskej, keby jej svojou servilitou neurobil medvediu službu. V dobe internetu totiž otázky nezastaví a ľudia sa ich pýtajú. Tú podstatnú totiž nekladie Hlina, teda ako môže vzniknúť kresťanská strana na základoch strany pani Keltošovej, ktorú niekto odkúpil a vznikla zrazu Kresťanská únia. Otázka znie, ako môže Škripek vyhlasovať, že nebude hlasovať za zákaz potratov a Záborská spojenectvo s ním prezentuje ako základ novej kresťanskej demokracie, na ktoré čaká celé Slovensko.

Lost Password

Sign Up