Čas všetko ukázal a potvrdil

komentare

Podpis dohody medzi ultraliberálmi a KDH vyvolal u veľa ľudí prekvapenie a u konzervatívnej časti zdesenie. Nie pre tých, ktorí pred rokom boli na sneme KDH a chceli presadiť zvýšenie ochrany počatého života ako podmienky účasti vo vláde. O podvode na kresťanskom voličovi sa vtedy v tichosti hovorilo na chodbách, kuloároch. Opona dnes padla.

Debaty o tom, že KDH ustúpilo liberálom v otázke prijatia registrovaných partnerstiev, ktoré minulý týždeň uviedla televízia Markíza, doposiaľ nikto z KDH nevyvrátil. Kým kresťana má zdobiť odpoveď „vaše áno, nech je áno, nie, nech je nie,“ Hlina sa zmohol iba na odpoveď, ktorá obsahovala stovky slov a žiaden jasný postoj.

Je to reakcia hodná Procházku, ktorý svojho času v slabšej chvíľke povedal, že Sieť je projekt pre Smer. Samozrejme, že sa našli aj takí, ktorí pomáhali toto klamstvo zahmlievať do posledného výdychu, aby to prasklo až po voľbách.

KDH sa pred vyše rokom rozhodlo ísť do vlády s najliberálnejšou časťou politického spektra a zistili sme to na sneme v Ružomberku. My, čo sme boli na sneme a navrhli sme, aby do stanov KDH prijalo tézu, že „nevstúpi do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života“ neverili tomu, čo na chodbách zaznievalo. Počuť výčitky, že akú „debilinu sme to navrhli“ dotváral obraz divadla, ktoré sa hralo na verejnosti a ktoré sa pripravovalo vo vnútri. Krajský predseda KDH v Bratislave nám dokonca písomne napísal, aby sme sa starali o iné veci.

Toto divadlo sa donekonečna hrať nedalo a dnes podpisom dohody prasklo úplne. Oproti KDH je už aj Kollárova Sme rodina a Kiskove Za ľudí konzervatívnou alternatívou. Kto bude voliť KDH, volí Progresívne Slovensko. Na rozdiel od minulosti je toto posun, pretože takto otvorene a s prehľadom, hodnotovú agendu nikdy KDH nezradilo.

Podpis, ktorý toľkých prekvapil, nie je pre Slovensko dobrou správou, aj keď my, čo sme túto situáciu pomenovali pred rokom, môžeme mať pocit zadosťučinenia. Som rád, že pred rokom sme sa pridali k projektu, ktorý je síce skromný, ale jasný. KDŽP je jedinou stranou, ktorá dokázala povedať, že do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života nevstúpi.

KDŽP schválilo na minulotýždňovom sneme otvorený projekt: Aliancia za Slovensko. Na tejto platforme združíme politické strany hlásiace sa k jasnej politike ochrany počatého života, boja proti korupcii a ochrany manželstva. Po dnešku je jasné, že kto volí KDH, volí Progresívne Slovensko. Nie je jasné, či volí iba legalizáciu registrovaných partnerstiev alebo pozitívne články o pedofiloch sú začiatkom vyššieho sústa.

Aj dnešná zrada kresťanstva v politike je len pozitívnym impulzom pre vznik silného kresťanského politického blogu otvoreného aj pre tých, čo odmietajú akceptovať klamanie ľudí v tak posvätných veciach.

Peter Molda, Výkonný sekretár KDŽP

Lost Password

Sign Up