Kardinál Kasper: Ak budúci pápež nebude ako pápež František, laici ho nebudú akceptovať

dianie Dianie v Cirkvi

Kardinál Kasper, ktorý patrí medzi najbližších spolupracovníkov pápeža Františka vyjadril presvedčenie, že ak by budúci zvolený pápež chcel zmeniť “pečať,” ktorú pápež František zanechal na Cirkev, “laici by ho neakceptovali.”

“Myslím si, že na budúcom konkláve jednoducho nemôže byť zvolený pápež, ktorý by išiel opačným smerom. Ľudia by ho neakceptovali,” povedal kardinál Kasper, ktorý stojí v popredí liberalizácie Cirkvi v otázkach manželstva, či rozdávania eucharistie aj nekatolíkom.

Na otázku, či si pápež zaručil, že jeho nástupca mu bude podobný, Kasper odpovedal: “Áno, dá sa usudzovať, že tým akých kardinálov vymenováva, že chce sa uistiť, aký bude jeho nástupca.”

Kardinál Kasper vyvolal na Synode o rodine škandál, keď reportérovi povedal, že “africkí biskupi nemajú Cirkvi rozprávať čo treba robiť.” Takto reagoval na vystúpenia biskupov, ktorí namietali snahu zmeniť učenie Cirkvi v otázke homosexuality. Kasper následne prehlásil, že nikdy takúto vetu nepovedal a verejne obvinil reportéra z klamstva. Ten však následne zverejnil audio nahrávku, ktorá potvrdzovala jeho pravdivosť.

Lost Password

Sign Up