Biskupi si pripomenú Deň počatého života pri svätej omši

dianie Dianie v Cirkvi

Pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa a 31. výročia sviečkovej manifestácie budú biskupi sláviť svätú omšu v pondelok 25. marca 2019 o 18:00 h v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove. Hlavným celebrantom bude košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Kazateľom bude bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

“Srdečne pozývame všetkých veriacich, aby sme si spoločne pripomenuli Deň počatého dieťaťa a výročie sviečkovej manifestácie. Chceme sa modliť, aby čím viac ľudí na Slovensku chápalo, že je potrebné chrániť ľudský život od počatia. Budeme sa modliť aj za verejných predstaviteľov, aby mali odvahu a dobrú vôľu zmeniť na Slovensku liberálnu legislatívu. Od postoja k počatému životu závisí aj naša úcta a rešpekt k narodeným bez ohľadu na vek, zdravotné obmedzenie, farbu pleti, národnosť alebo náboženstvo, ” vysvetľuje výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský.

Svätá omša je súčasťou programu 92. plenárneho zasadania Konferencia biskupov Slovenska, ktoré sa uskutoční v dňoch 25. – 26. marca 2019 v Exercičnom dome sv. Ignáca v Prešove.

Zdroj: TKKBS

Lost Password

Sign Up