Postoj rozšíril po Slovensku fake news o Vašečkovi

spravodajstvo

Včerajší deň Slovenskom zaznela informácia, že trojica politikov Vašečka, Škrípek a Záborská zakladajú politickú stranu. Informáciu priniesol denník Postoj, ktorý sa nezaraďuje medzi dezinformačné weby. Správu o vzniku strany doplnil dokonca informáciou, že nová strana má byť predstavená v najbližších dňoch.

 Počas dňa informácie prebrali všetky relevantné média a vznikla búrlivá diskusia na internete, kde väčšina diskutujúcich sa na adresu údajného politického projektu vyjadrovala kriticky. Alojz Hlina zároveň uverejnil na svojom blogu, kde Annu Záborskú obvinil, že kolaboruje so Smerom pri zakladaní vlastnej strany.

Richard Vašečka v podvečerných hodinách informoval, že informácie sa pokiaľ ide o jeho účasť v projekte novej strany nezakladajú na pravde. V správe uviedol, že ho potešil záujem a vyjadril sa kriticky na stav v akom sa nachádzajú politické strany KDH a OĽANO. Zároveň vyjadril ľútosť, že poslanci Záborská a Škrípek nebudú môcť kandidovať za OĽANO a KDH, pričom stav kresťanskej demokracie považuje najhorší za posledných 30 rokov. Zároveň nevylúčil, že sa veľa stretáva s kresťanskými politikmi a všetko necháva otvorené.

Podľa informácií Svetlo Sveta sa Vašečka svojím vysvetlením snažil skôr minimalizovať negatívnu reakciu voči dezinformáciam denníka Postoj a preto ho koncipoval tak, aby mohlo byť interpretované ako čiastočne pravdivé.

Svetlo Sveta ako jediné médium už počas dňa informovalo, že informácie denníka Postoj sú nepravdivé, čo neskôr potvrdil samotný Vašečka.

Lost Password

Sign Up