KDH míňa na eurovoľby státisíce eur, Kuffova strana je najchudobnejšia

spravodajstvo

V polovici kampane do eurovolieb finančný portál životpeňazí.sk urobil prepočet vkladov jednotlivých strán na transparentný účet, z ktorých uhrádzajú svoje výdavky v eurovoľbách.

Pri pohľade na rozpočet troch strán, ktoré sa hlásia ku kresťanskej demokracii, teda KDH, Záborskej KÚ a Kuffovej Kresťanskej demokrcii – Život a prosperita, vyplýva, že jednoznačne najbohatšou stranou je KDH. Rozpočet KDH sa blíži rozpočtu vládneho SMERu, ktorý doposiaľ naakumuloval 300 000 eur.

Medzi strany s najväčším rozpočtom patrí SMER, ktorá naakumulovala k 15.4. cca. 300 000 EUR, na druhom mieste je OĽANO s 260 000 EUR a na treťom mieste je prekvapujúco mimoparlamentné KDH s 234 500 EUR. Individuálne najväčším vkladom na účet KDH sa stal kandidát europoslanca Ivan Štefanec, ktorý prispel čiastkou 90 000 EUR.

Pri veľkosti účtu mimoparlamentnej KDH výrazne zaostávajú aj iné strany, ktoré majú veľké príspevky zo štátneho rozpočtu. SNS napríklad vložila do europarlamentných volieb zatiaľ 96 000 EUR, SAS 102 000 EUR, Progresívne Slovensko 72 000 EUR a strana SPOLU 120 000 EUR.
Z mimoparlamentných strán Národná koalícia vložila na transparentný účet zatiaľ 136 000 EUR, Kresťanská únia 50 000 EUR a Doma Dobre 36 000 EUR.

Jedným z najmenších rozpočtov disponuje Kuffova KDŽP, ktorá doposiaľ získala iba 7 000 EUR. Kuffa sa pre portál vyjadril, že strana v malom rozpočte problém nevidí, práve naopak. „Keď sme s bratom Marianom išli stavať v Žakovciach domov pre opustených, behali sme po smetisku a hľadali tehly. Nikto neveril, že sa to podarí. Peniaze nie sú základ. Dnes tam bývajú stovky ľudí. My sme sa rozhodli ísť za hodnotami, dobre spravovanou krajinou, chrániacu život. Sme denne s ľuďmi v uliciach, teším sa na odpočet, ktorú stranu koľko stál jeden hlas.“

Na facebookovej stránke Kuffa uviedol, že bol to práve Alojz Hlina, ktorý očierňoval v minulosti KDŽP, že bude platená oligarchami. Tieto komentáre Kuffa nazval prízemnými.

Lost Password

Sign Up