Po kritike Mikloška zo strany Cirkvi, ho prišla podporiť rozhádaná “súčasná kresťanská elita.”

spravodajstvo

Arcibiskup Orosch vo včerajšej kázni ostro kritizoval „bývalého disidenta, ktorého pozná 40 rokov“ a je kandidátom na prezidenta za jeho benevolentný postoj k homosexuálnym manželstvám, ktoré tlmočil v médiach. V dnešnom rozhovore Mikloško pre denník SME uviedol, že s kandidátkou Čaputovou “má veľmi korektný vzťah” a že stretnutia s “liberálmi ho obohacujú.”

Aj keď nikoho biskup Orosch nemenoval, z definície sa dá za tohto kandidáta považovať František Mikloško, ktorý najnovšie neodpovedal Slovenskému dohovoru za rodinu na 10 konkrétne položených kultúrno-etických otázok týkajúcich sa ochrany manželstva, života a vypovedania Istanbulského dohovoru. Po svojej hovorkyni len odkázal, že vždy žil v súlade s magistériom Cirkvi.

František Mikloško dnes zvolal tlačovú konferenciu s politikmi, o ktorých povedal, že “sa tu zišla súčasná elita kresťanskej demokracie na Slovensku.“ Do tejto kategórie zaradil Jána Figeľa, Ivana Štefanca, Evu Grey, Richarda Vašečku, Annu Záborskú, Andreu Verešovú, Branislava Škrípeka, Renátu Ocilkovú, Milana Majerského a svoju rodinnú príslušníčku Miriam Lexmann.

Igor Matovič a Alojz Hlina sa na tlačovej konferencii nezúčastnili. František Mikloško neuviedol, či ich za “súčasnú kresťanskú elitu” nepovažuje. Z prítomných politikov na tlačovej konferencii sú piati zároveň kandidátmi do európskeho parlamentu.

Ján Figeľ a Andrea Verešová nehlasovali ako poslanci za zákon na ochranu života predloženého Kuffom, Kvasničkom a Mikloškom, Branislav Škrípek verejne deklaroval, že za zákon na ochranu života by nehlasoval, Štefanec vyjadril podporu homosexuálnym manželstvám, Annu Záborskú kritizovala Renáta Ocilková, že gratulovala “lesbickej kolegyni” za uzavretie lesbického manželstva a zdôverila sa, že Boh si Záborskú v europarlamente už nepraje. Anna Záborská naproti tomu kritizovala v rozhovore Jána Figeľa, že je na kandidátke do europarlamentu za KDH, aj keď dostal stranu mimo parlament a ona tam nie je.

Celá súčasná kresťanská elita vyhlásila, že stojí za Františkom Mikloškom, “pretože vždy stál na strane pravdy a bojoval za náboženskú slobodu.”

Lost Password

Sign Up