Ocilkovú preniklo presvedčenie, že Boh nechce Záborskú v europarlamente!

spravodajstvo

„Dlho som bola otvorená tomu, aby mohla aj Anka kandidovať, dokonca som sa o to dosť snažila, pretože som si myslela, že ak Anku do toho pozýva Boh, nemali by sme tomu brániť. Tento názor som však zmenila po jednom rozhovore s Ankou, v ktorom ma preniklo presvedčenie, že to nie je volanie od Boha,“ týmito slovami Renáta Ocilková, nedávno ešte členka predsedníctva KDH opísala, prečo sa Záborská nakoniec neocitla na kandidatnej listine KDH.

Nakoľko následne Záborská opustila KDH a spolu s Vašečkom a Škrípekom prebrali existujúcu politickú stranu, toto “preniknutie” Ocilkovej malo zásadný dopad na vývoj kresťanskej demokracie na Slovensku. Anna Záborská následne po odchode z KDH uverejnila sériu rozhovorov, v ktorých pravidelne kritizovala svojich bývalých kolegov a uviedla v rozhovore pre Týždeň, že čakala do poslednej chvíle, že si „podajú ruku“ a bude jej umožnené kandidovať. Následne vyčítala vedeniu, že na kandidátku umiestnilo Jána Figeľa.

Renáta Ocilková následne v rozhovore uviedla, že „prípúšťa, že sa mohla mýliť.“ Na facebookovom profile vyslovila Ocilková podporu kandidátom KDH do eurovolieb Lexmannovej, Kuzárovej a Čaučíkovi, pričom pri odôvodnení uviedla, že nikto z menovaných nebol “gratulovať lesbickej kolegyni“ na svadbe, čím myslela Záborskú, ktorá tak v minulosti urobila.

Po kritickej reakcii diskutujúcich, že sa znížila na ohováranie koelgyne ktorú ešte nedávno obhajovala a Škrípeka, ktorého KDH lákalo do svojich radov, status zmenila a uviedla na adresu kandidátov: „Nenájdete tam kalkul (žiadne založenie strany ani uznesenie kvôli vlastnému mandátu, ani benevolenciu voči potratom či registrovaným partnerstvám).“

Lost Password

Sign Up