Okresná rada v Žiline vyzvala Hlinu, aby odstúpil od dohody s progresívcami.

spravodajstvo

Okresná rada v Žiline vyzvala predsedu KDH, aby odstúpil od zmluvy s Progresívnym Slovenskom/Spolu, presadzujúcim potraty a registrované partnerstvá. Na facebookovej stránke KDH to uviedol Pavel Pavlásek, pričom jeho príspevok „niekto zmazal“ a preto ho Pavlásek napísal ešte raz.

Aj druhý príspevok bol zmazaný, Svetlo Sveta má však jeho screenshot k dispozícii. V stanovisku sa píše: „Okresná rada KDH v Žiline 30. júla 2019 prijala uznesenie, v ktorom vyzvala predsedu KDH Alojza Hlinu, aby KDH odstúpilo od predvolebnej dohody s PS a Spolu. Pavel Pavlásek, člen Okresnej rady KDH v Žiline.“  

Na tento príspevok s prekvapením reagoval aj bývalý spoločný kandidát KDH, OĽANO a Smer rodina na bratislavského primátora Ján Mrva, ktorý sa spýtal: „Rada KDH tú dohodu o spolupráci schvaľuje i naďalej po prepuknutí kauzy Spolu a Deloitte a po Trubanových klamstvách o drogách?“

Podľa informácii Svetlo Sveta, dohodu s ultraliberálmi podporuje v KDH predsedníctvo a osobitne podpredseda KDH Milan Majerský a europoslanec Ivan Štefanec. Majerský na poslednom sneme KDH sa postavil proti inciatíve zakotviť ochranu počatého života do stanov strany, ako podmienky pre vstup do budúcej vlády.

Proti najnovšiemu smerovaniu KDH má podľa informácií z prostredia KDH kritický pohľad primátorka Prešova Andrea Turčanová, ktorá však na rozdiel od Majerského nemá žiadnu funkciu v predsedníctve strany. Primátorka Prešova Turčanová taktiež v minulosti podporila na post predsedu KDH Richarda Vašečku.

Bývalý poslanec za KDH Kahanec  si myslí, že „prezentované predvolebné spojenie nemôže mať a ani nadobudnúť dôveru! Nielen moju, ale som presvedčený, že ani dôveru Rady KDH.“ Kahanec  zároveň prirovnal paktovanie s hodnotovo opačne zameranými stranami za paralelu roku 68. „Dostali sme sa až na okraj priepasti! (…) Želám KDH, aby dokázalo zrozumiteľne prezentovať a presadzovať politiku NEDEFORMOVANÝCH hodnôt i Božích prirodzených pravidiel, uzatvoril Kahanec.

Lost Password

Sign Up