Ivan Šimko z KDH: Treba bojovať proti tým, čo sú proti liberalizmu.

spravodajstvo

Bývalý minister obrany Ivan Šimko (KDH) na seminári Kresťanskodemokratickej akadémie predstavil snahu vytvoriť politický program, ktorý by do popredia pretlačil “liberálny demokratický koncept slobody jednotlivca” a okolo ktorého je potrebné, aby sa vytvoril „veľký politický zápas.“

Podľa Šimka sa Slovensko „ocitlo na križovatke takéhoto zápasu“ a uviedol, že „západný životný štýl valcuje svet. Je príťažlivý. Dnes tak chcú žiť i černosi z Afriky, či naši žltí blížni z Ázie, a napokon i Rusi, keď na to majú.” Zároveň tých, ktorí proti tomúto spôsobu života aktivizujú ľudí, nazval “prorokmi apokalypsy,” ktorí len „huckajú svojich voličov, ale i ďalšie štáty voči dekadentnému a pokleslému západnému štýlu života.“ Šimko si myslí, že zápas proti liberalizmu vždy napokon vyústi do odmietania liberálnej demokracie, pričom za príklad uviedol Jána Čarnogurského, ktorý sa podľa neho stal zastáncom Ruska.

„Nedajme sa zlákať, ani vmanévrovať do nového kultúrneho boja, do krížovej výpravy proti liberalizmu. Falošná ideológia tohto ťaženia sa často ukrýva za ušľachtilé zámery chrániť kresťanské hodnoty. Za zdanlivo nepatrnú cenu. Len za drobné obmedzenie slobody. Nenechajme sa oklamať!,“ uzavrel Šimko.

 

Lost Password

Sign Up