KDH sa po odstúpení Lajčáka, pretláčajúceho genderizmus a pakt o imigrácii, obáva o smerovanie Slovenska

komentare spravodajstvo

KDH vo včerajšej správe k téme odstúpenia Lajčáka vyslovila obavy o postavenie Slovenska v Európskej únii a obáva sa o zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska. Minister Lajčák sa počas svojej kariéry už v minulosti snažil presadiť Istanbulský dohovor, ktorý otváral cestu k rodovej rovnosti, známu ako gender. Proti tejto iniciatíve otvorene vystúpila cirkev.

Europoslanec za KDH Štefanec, ktorý sa v minulosti vyjadril, že podporuje registrované partnerstvá, povedal na margo odstúpenia Lajčáka, že „vláda v súčasnosti hazarduje s menom Slovenska.“ Nezaradený poslanec a člen KDH Richard Vašečka odstúpenie Lajčáka uvítal a vyzval ho k tomu už v minulosti, pod výzvou Zbohom pán minister.

Štefanec hlasoval rovnako za potrestanie Maďarska za údajný autoritársky štýl vládnutia Orbána a za to, že nepresadzuje intenzívnejšie práva LGBTI menšín, čo bolo v rozpore s pozíciou, ktorú zaujala poslankyňa za KDH Anna Záborská a Mikolášik. Napriek týmto rozdielom vo vlastných radoch, KDH za odstúpením Lajčáka vidí „obrovské rozkoly“ vo vládnej koalícii a v strane Smer-SD.

K paktu o imigrácii sa pozitívne vyjadril aj Igor Matovič a Progresívne Slovensko, ktoré jeho prijatie zadefinovalo ako programovú prioritu v eurovoľbách.

Lost Password

Sign Up