Slovenský dohovor za rodinu vydal zásadné stanovisko

spravodajstvo

Keďže v médiách a na sociálnych sieťach odzneli v polednych dňoch rôzne zavádzajúce informácie, Slovenský dohovor za rodinu / ďalej len SDZR / prijal nasledujúce vyhlásenie:

SDZR nemá politické ciele, ale hodnotové. Nesnažíme sa posúvať politické spektrum ani na ľavo ani na pravo. Snažíme sa všetkých úprimných a poctivých ľudí z ľavej aj pravej strany politického spektra pozvať smerom hore – k hodnotám. Nehovoríme ľuďom, ktorého politika, a ktorú stranu majú voliť, pretože to by bola politika. Hovoríme im, akých politikov a aké strany majú voliť, pretože to je morálka. 

Ak ľuďom odporúčame voliť hodnotových politikov a hodnotové strany, neubližujeme tým žiadnym politikom, ani žiadnym politickým stranám. Veď takí môžu byť predsa všetci a každý sa takým môže stať. Ten kto bol hodnotový včera nemusí ním byť dnes a kto ním nebol včera, môže sa ním dnes stať.

SDZR nenávistne neodmieta ani liberálov, nakoľko sú to tiež naši bratia. Razantne však odmietame ich škodlivú kultúru smrti a jej dopady na Božie stvorenie. 

Neoliberálna „chobotnica kultúry smrti“ má viacero smrtonosných „chápadiel: Sú to potraty, eutanázia, gender, incest, nenápadná pedofília, nezriadený sex, drogy, alkohol, hazard…atď. SDZR sa „zahryzol“ na Slovensku najmä do „chápadla” s názvom gender. Sme radi, že  sú na Slovenku aj iné aktivity a iní ľudia, ktorí sa snažia aspoň čiastočne “eliminovať” aj ostatné „chápadlá.” 

Prosíme všetkých politikov aj politické strany, aby nezneužívali SDZR na svoje vlastné politické ciele. Avšak zároveň všetkým statočným politikom a stranám, ktoré  – síce politicky, ale hodnotovo v zhode s nami,  podporujú kresťanské hodnoty, úctivo ďakujeme. 

SDZR pripravil pre kandidátov do verejných funkcií „habyt„ vo forme hodnotových otázok. Každý kandidát bez rozdielu sa k ním môže prihlásiť, alebo ich odmietnuť či ignorovať. SDZR bude žiadať verejný prísľub kandidáta, aby hodnoty ku ktorým sa prihlásil vo svojom politickom účinkovaní aj presadzoval. Ako prví sa k nim budú môcť vyjadriť kandidáti na prezidenta. Z ich odpovedí si potom môžu ľudia na Slovensku vytvoriť názor a zodpovedne sa pri voľbe kandidáta rozhodnúť.  

Aktivity SDZR napriek rôznym snahám o ich zneváženie úspešne pokračujú. Dôkazom toho je sobotňajšia akcia “Zastavme zlo z Istanbulu.” Do malej dedinky Hervartov v okrese Bardejov prišlo na prednášky o.Mariana Kuffu, o. Jozefa Marettu a prof. Jozefa Mikloška takmer 1000 ľudí. Na sviečkovom ružencovom pochode sa v treskúcej zime zúčastnilo asi 500 veriacich. Ďalšie podujatie SDZR sa uskutoční v sobotu 26.1. o 14-30 hod. V Malej Hradnej, okres Bánovce nad Bebravou. Všetci ste srdečne pozvaní. 

Za SDZR Erik Zbiňovský

Lost Password

Sign Up