Vašečka, Kuffa a Kotleba

spravodajstvo

V parlamente sa nachádzajú dva návrhy zákona na ochranu života. Sú de facto identické. Napriek tomu je jeden dobrý a druhý zlý. Zlý sa prezentuje ten, ktorý predložili poslanci za ĽSNS a dobrý je ten, ktorý predstavil Richard Vašečka. Kotlebov návrh zákona na ochranu života parlament odmietol, čo i len pojednávať. Napriek tomu, že parlament má byť v demokracii miestom pre tlmočenie názorov akejkoľvek časti občanov a ľudia majú právo byť vypočutí. Zakázali sme im to a vyhnali sme ich teda na ulicu.

Ten dobrý návrh zákona predkladá politik, ktorý sa prezentuje, ako „autentický kresťan“ a vďaka tomu sa má zabrániť tomu, aby sa skúmal jeho úmysel. Vašečka v minulosti odmietol podpísať návrh doposiaľ najlepšieho zákona, ktorý predložil Štefan Kuffa a ktorý nemal za cieľ ženy zatvárať, pretože to neupravuje zákon na ochranu života, ale trestný zákon. Trestný zákon mal byť následne zmenený tak, aby ženy neboli postihované. V momente podania návrhu však potrat mohol byť definovaný ako zabitie a trestný zákon mal za zabitie určité sadzby. Túto logiku však odmietli ľuďom poslanci vysvetliť a Richard Vašečka tento zákon ani v parlamente nepodporil. Práve pretoboli aj pri Vašečkovi pochybnosti o úprimnosti jeho úmyslu, keď sa podujal predložiť vlastný zákon. Preto ten dal pred Cirkvou prísľub, že sa nebude politicky angažovať, aby nikto nemohol zneužiť, že sa angažuje v tejto agende kvôli politickej kariére.

Preto akékoľvek úvahy o tom, že Richard Vašečka zakladá s Branislavom Škrípekom a Hegerom stranu, sa určite nezakladajú na pravde. Po prvé, preto, že Škrípek sa verejne postavil proti tomu, že je správne zákony na ochranu života prijímať, čo skritizoval aj Anton Ziolkovský a Heger nikdy taký zákon ani nepodporil. Nad tým všetkým však stojí prísľub Richarda Vašečku, ktorý dal Cirkvi, že aby neskompromitoval aktivitu okolo ochrany života, nebude sa určité obdobie v politike angažovať. Je vylúčené, že by Vašečka tento prísľub duchovným autoritám nedodržal.

Kňaz Marián Kuffa bol 18.1. dopytovaný kresťanskými aktivistami či podporuje zákon na ochranu života od Vašečku. Marián Kuffa odpovedal podľa stanoviska nasledujúcim spôsobom: „Podporujem návrh zákona za zlepšenie ochrany životov nenarodených detí a tehotných matiek, ktorý predloží do NR SR, ktorýkoľvek poslanec či poslankyňa Národnej rady SR.“ Následne vyšla správa, že Vašečka má podporu Kuffu, v pozmenenom znení. Divné hry na denníku Postoj, ktoré Mariana Kuffu berú so značným dešpektom neboli podané tak, ako boli vyslovené. Kuffa podporuje akýkoľvek návrh zákona, teda aj ten Kotlebov. Taktiež zaznelo, že návrh podporuje aj Mikloško. Pre úplnosť kresťanského spravodajstva je teda dobré povedať, že zákony majú podporu aj Harabina, ktorý uviedol:  „Jednoznačne súhlasím so stanoviskom otca Kuffu v otázke predkladaných návrhov zákona na ochranu života.“

Najbližšie dni ukážu, či zverenie agendy ochrany života do rúk Richarda Vašečku bola správna alebo príde ku kompromitácii tejto agendy na úkor samoprezentácie predkladateľa.

Lost Password

Sign Up