“Primárky” v Bratislave sú výsmechom demokracie

blogy NajnovsieBlogy

Opozícia zorganizovala v Bratislave, ako to nazývajú „primárky“ alebo „primárne voľby.“ Všade vo svete ak použijete slovo „voľby“, znamená to, že niekto niekam ide voliť. Funguje to tak v USA, funguje to vo Francúzsku. A aspoň formálne to takto bolo aj za čias komunizmu. Aj komunisti vedeli, že voľby sú posvätným inštitútom demokracie, preto sa ich snažili predstierať. Vedeli, že tento národ nie je hlúpy a ak niečo sa nazve voľbami, musí to aspoň sa na voľby podobať. Ak ľudí začneme klamať, že voľby vlastne nie sú voľbami, aj keď to tak nazývame, považujeme ich za hlúpych. Z politického pohľadu sa dá povedať, že pripravujeme totalitu.

Opozícia, ktorá chce zhodiť vládu, pretože sa nespráva demokraticky, pripravila v Bratislave voľby, ktoré sú prieskumom verejnej mienky a nie voľbami. Je to svetový unikát a urážka demokracie. Usporiadatelia ešte ľuďom odkázali, aby boli doma, pretože im niekto možno z agentúry Focus v týchto dňoch zatelefonuje. Ak tento odkaz nebol vtip, tak je to arogantné pohŕdanie voľbami a voličmi.

Ak takto vypadajú voľby pre opozíciu, tak sa treba pripraviť, že takto budeme voliť onedlho aj v parlamentných voľbách. Prieskumom verejnej mienky. Na margo výsledku týchto „primárok“. Vyhrá pán Ján Mrva. Nebolo treba robiť ani prieskum ani takéto smiešne primárky.

Peter Molda

Lost Password

Sign Up