Marián Kuffa pozval na modlitbu pred prezidentský palác a požiadal, aby nemala politický charakter

blogy dianie

Potom čo koordinátor Slovenského dohovoru za rodinu Erik Zbiňovský využíva platformu tohto občianskeho združenia na samoprezentáciu vo voľbách pod hlavičkou SDZR, uviedol vo včerajšej pozvánke na modlitbové stretnutie, ktoré sa uskutoční 11.2., Marián Kuffa, aby sa účastníci zriekli akejkoľvek politickej prezentácie na modlitbovej udalosti a ponechali jej len duchovný rozmer. Zbiňovský pravidelne zdielava videá z akcií SDZR na profile politickej strany v rámci predvolebného boja.

Marián Kuffa ohlásil, že dňa 11.2. sa bude pred prezidentských palácom a zrejme aj pred úradom vlády modliť ruženec za vypovedanie Istanbulského dohovoru, ktorý parlament už dvakrát ústavnou väčšinou odmietol ratifikovať a zaviazal vládu, aby listom informovala Radu Európy, že Slovensko sa neplánuje stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru. Vláda tak doposiaľ neurobila, nakoľko premiér Pellegrini aj minister Gál sú zastáncami tohto dohovoru. Jediné na čo sa vláda zmohla bolo, že vyzvala prezidentku SR, aby tak urobila ona. Tá najnovšie uviedla, že tak do volieb neurobí a spochybnila spôsob, akým parlament o Istanbulskom dohovore rozhodol.

Istanbulský dohovor pod rúškom boja proti týraniu žien, ktoré v každej krajine upravujú trestné zákony, zavádza voľnosť rodovej identity, kedy si človek môže zvoliť dnes z už vyše 70 pohlaví a rodových identít.

Na modlitbové stretnutie pozval počas včerajšej televíznej debaty aj Marián Kotleba. Po relácii svoju výzvu zopakoval : “ĽS NS je hrdá, že je jediná politická strana, ktorá hlasovala za všetky hodnotové zákony v parlamente bez ohľadu na to, kto ich predkladal. Preto vyzývame znova ľudí 11.2. pred prezidentským palácom, zastavme progresívne zlo pod vedením otca Kuffu. My sa nehanbíme povedať, že keby ostatné politické strany mali tak principiálne postoje v hodnotových otázkach ako my, dnes sa na Slovensku nezabíjajú deti a chráni sa rodina.”

Kňaz Marián Kuffa v pozvánke zaslanej Svetlo Sveta uviedol:

Pozvánka

SDZR pozýva všetkých ľudí, ktorým záleží na tom, aby na Slovensku boli rodiny riadne , a ktorým záleží na kresťanských hodnotách, na modlitbové stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 11.02.2020, v čase od 12.00  – 15. 00 hod. pred prezidentským palácom, v Deň Panny Márie Lurdskej.

Chceme, aby stretnutie nemalo politický, ale hodnotový charakter. Preto týmto úctivo vyzývam všetkých ľudí, aby toto zhromaždenie nezneužili na svoje politické ciele, ani na nenávistné  prejavy. 

Vyzývame tiež všetkých 3 ústavných činiteľov SR, aby bez zbytočných obštrukcii písomné oznámili Rade Európy, že Slovensko sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru, nakoľko je v ňom prefíkane ukrytá škodlivá ideológia gender, ktorá je : 

  1, proti Bohu

         2, proti solídnej vede a zdravému rozumu

         3, proti prírode

2.2.2020    za SDZR, Marián Kuffa, Farár Žakovce

Lost Password

Sign Up