Vatikán obhajuje prijatie miliónov od nadácie podporujúcej potraty a genderizmus

dianie Dianie v Cirkvi Zo zahraničia

Investigatívni novinári odhalili, že kľúčové organizácie, ktoré sa zúčastňujú na Synode o Amazónii zobrali milióny dolárov od Fordovej nadácie podporujúce po svete inklúziu a zmierňovanie nerovností ľudí, vrátane vykonávania potratov a genderizmu. Medzi príjemcami je aj organizácia misionárska organizácia CIMI, ktorá slúži v Brazílii na misionárske aktivity medzi domorodým obyvateľstvom a ktorú založil biskup Kräutler patriaci medzi hlavných organizátorov Synody o Amazónii. CIMI dostala podľa výkazov Fordovej nadácie doposiaľ 2 milióny dolárov. Ostatné organizácie, ktoré dostali dotácie spadajú pod REPAM, čo je kľúčová organizácia pri príprave Synody o Amazónii a je založená biskupskými konferenciami Latinskej Ameriky. Novinári nazvali tieto peniaze ako “krvavé.”

Paolo Ruffini vatikánsky prefekt pre komunikáciu obhajoval prijatie peňazí od Fordovej nadácie s tým, že Vatikán nevidí nič zlé na tom, že peniaze sú použité na kresťanský účel. “Je lepšie, aby Fordova nadácia použila tie peniaze na nekresťanský účel?” spýtal sa Ruffini na piatkovej tlačovej konferencii.

Fordová nadácia patrí k najväčším na svete s 14 miliardovým majetkom a zameriava sa okrem iného na podporu genderizmu a potratov po svete. Vo svojom stanovisku uviedla, že podporuje aktivity na zníženie nerovností vo svete.

Synoda o Amazónii vstupuje do záverečnej fázy. Na čelo 13 člennej komisii, ktorá má vypracovať finálny dokument, o ktorom sa bude hlasovať a bude o ňom následne rozhodovať Svätý otec, bol vymenovaný viedenský kardinál Schönborn. Ten v minulosti napísal na svojom Tweeterovom účte, že sa teší, keď v budúcnosti bude môcť svätiť ženy za diakonky.

V piatok Vatikán zverejnil výsledky z rokovaní malých skupiniek, do ktorých boli zatriedení pozvaní synodálni otcovia. To, že súhlas so svätením žien a ženatých mužov bude výsledkom tejto synody sa na strane pozorovateľov dlhodobo očakáva. Naznačuje tomu príprava synody a výber biskupov na jednotlivé kľúčové pozície počas prípravy a priebehu synody. Výsledky z 12 malých skupín uverejnené v piatok hovoria, že až 7 sa vyslovilo za svätenie žien za diakonky. Iba 2 skupiny sú proti sväteniu ženatých mužov.

Na piatkovej tlačovej konferencii Vatikán priznal, že plánuje prípravu “osobitného amazonského rituálu,” ktorý by bol nielen o slávení eucharistie, ale bol by to “šírší rýtus” pre Amazonskú cirkev.

Lost Password

Sign Up