Matovič namiesto KDH odporučil voliť SAS, Kuffa sa ohradil voči Dankovi

blogy NajnovsieBlogy

Igor Matovič v poslednej televíznej debate Alojzovi Hlinovi z KDH neuľahčil situáciu pred sobotňajšími voľbami. KDH, ktoré podľa najnovšieho prieskumu, ktorý koloval včera internetom už sa dostalo mimo brány parlamentu, nie je pre Matoviča alternatívou pre ľudí, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nezvažujú voliť stranu OĽANO. Matovič na otázku akú stranu by odporučil voliť tým, pre ktorých je OĽANO neprijateľné, nespomenul KDH, ale stranu Richarda Sulíka, SaS.

V televíznej debate sa vyhradil voči Hlinovi aj predseda ĽSNS Marián Kotleba, ktorý spochybnil sociálnu politiku KDH a pripomenul zlaté padáky, ktoré nominanti KDH v štátnych podnikoch si vo výškach presahujúcich neraz 100 000 euro vyplácali. Kotleba v štúdiu opäť ukázal list od “Putinovho poslanca” na návštevu Ruska, čo pozorovatelia hodnotia ako krok, ktorým Rusko chce nadviazať vzťahy s Kotlebovou ĽSNS ešte pred voľbami nakoľko je reálna hrozba, že SNS na základe prieskumov v parlamente už nebude. Andrej Danko bol daným listom očividne vyrušený a podotkol, že disponuje listom z Dumy, kde sa má tvrdiť, že ho Duma nepozvala. Kotleba pozývací list ukázal pred kamery a Danka vyzval, aby sa prestal správať ako by bol “veľvyslancom Ruskej federácie,” ale ako predseda parlamentu Slovenskej republiky.

Následne Danko spomenul taktiež, že má aj “list od farára Kuffu”, kde mu má oznamovať, “že nebude voliť Kotlebu.” Po tejto informácii bolo počuť smiech divákov v štúdiu. Danko sa ešte raz snažil v relácii pôsobiť, ako keby bol hovorcom farára zo Žákoviec. Ešte počas priebehu relácie na facebookovej stránke Otec Marián Kuffa katechézy sa Štefan Kuffa ohradil, aby sa Andrej Danko pasoval do polohy “hovorcu ich rodiny” a slová Andreja Danka nazval “drzosťou.” Kuffa vyzval verejne ľudí, aby hlasovali za tú stranu, ktorá jednoznačne stála na strane ochrany života a boja proti genderizmu, čo Dankova SNS určite nespĺňa, nakoľko samotný Danko a časti klubu SNS opakovane v parlamente hlasovali proti ochrane života alebo sa zdržali. V stanovisku sa píše:

“Andrej Danko dnes v televíznej debate na RTVS berie opakovane do úst môjho brata Mariána Kuffu. Marián Kuffa verejne vyzval ľudí, aby v týchto voľbách volili tú stranu, ktorá hlasovala jednoznačne za ochranu života a proti genderizmu. Andrej Danko nehlasoval niekoľkokrát za ochranu života a kvôli jeho chýbajúcemu hlasu takýto zákon ani neprešiel. Proti životu opakovane hlasovala aj SNS. Ak Andrej Danko chce vidieť, že Marián Kuffa ako súkromná osoba bude voliť svojho brata, čo je normálne a logické nielen preto, že sme bratia, ale preto, že vždy som stál na strane ochrany života a rodiny, tak mu môžem okopírovať SMS správu od môjho brata. Andrej Danko nie je hovorcom môjho brata, našej rodiny a vyprosujeme si takéto výroky. Je smutné, že som toto musel napísať, ale drzosť Andreja Danka nemá hraníc. S vďakou za porozumenie a podporu všetkým. Štefan Kuffa, brat kňaza zo Žákoviec.”

Voľby sa na Slovensku budú konať v sobotu 29. februára 2020.

Lost Password

Sign Up