Ján Kuciak a exorcizmus slovenského národa

blogy

Kým prezident Kiska v prejave v OSN kritizoval americkú administratívu prezidenta Trumpa, pred pár vyslancami prevažne z afrických krajín, USA slovenským vyšetrovateľom mala poskytnúť kľúčové informácie na dolapenie možných páchateľov vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Je otázne, či bez tejto pomoci by slovenská polícia s tými rozmazanými zábermi z mestských kamerových systémov, k niečomu prišla. Ešte nedávne vyjadrenia rodinných príslušníkov zavraždených, nevzbudzovali ani u nich veľkú nádej a očakávania.

Vraždu Ernesta Valka nedokázal rezort pod vedením Daniela Lipšica vyriešiť niekoľko rokov, aj keď išlo o právnika, ktorý Slovensko zastupoval vo všetkých významných sporoch. Pri vražde Ernesta Valka bolo možné očakávať rovnaký spoločenský rozmer vraždy, ako pri novinárovi. Na politickej scéne vtedy neodvolával nikto vládu, za to, že minister Lipšic sa nachádzal na mieste činu. Opozícia pri vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky na Slovensku v stave emočného šoku, stratila cit pre politickú realitu, keď pustila do spoločenského éteru svoju verziu: Vláda nemá záujem vyšetriť vraždu, pretože to smeruje k nej. Všetko nasvedčuje tomu, že vláda ten záujem má.

Opozícia zrazu priznáva, že v polícii sú aj dobrí vyšetrovatelia, ale nehovorí to, že ak by vláda niečo s tou vraždou mala, tak práve tých dobrých by do tímu nepoverila. A to je to podstatné. Slováci sú frustrovaní zo situácie, ktorá v krajine je. Koalícii neveria a ako ukázal míting KDH a OĽANO, na ktorý prišlo 150 ľudí, neveria ani opozícii. Či je pri moci opozícia, či koalícia, táto „blbá“ nálada Slovensko bude sprevádzať naďalej a to z iného dôvodu.

Keď pápež František robil exorcizmus jedného Mexičana, v dialógu so Zlým zaznelo, že Mexiko je prekliate kvôli potratovým zákonom, ktoré sa v krajine vykonávajú. Boha osobitne urazilo, že v krajine, kde sa zjavila jeho matka, sa rozhodli vraždiť počaté deti. Ako trest sú gangy, drogové kartely a vraždy za bieleho dňa. Atmosféra, v ktorej sa nedá žiť. Keď toto počuli mexickí biskupi, vykonali verejný exorcizmus celého národa. Malo by mu však následovať aj zmena abortívnej politiky, čo sa neudialo.

Slovensko vyvraždilo tretinu svojho národa doposiaľ. Ak si niekto myslí, že táto nevinná krv nemá na náš národ dopad, mýli sa. Je to výsledok všetkých falošných kompromisov tzv. kresťanských a liberálnych politikov za obdobie slobody. Táto nevinná krv steká po národe a Boh len chce, aby sme s tým prestali. K tomu pozýva všetkých, aj tých, ktorí na potrate boli, aby sa za to zasadili, aby už iní nešli. Preto treba oceniť, že dnes Richard Vašečka predložil návrh na zrušenie potratov, práve v deň zadržania možných páchateľov úkladnej vraždy. Život má rovnakú hodnotu narodeného aj počatého. Veľa ľudí za ním chodilo, aby to nerobil. Išiel do toho, aj keď po ohlásení, že za KDH kandidovať nebude, nevie z toho vytlačiť lacný politický kapitál. Ide do toho, aby nemal nikto z kresťanov výhovorku, že za život je, ale nie, ak ho chrániť chce Kotleba. Teraz sa musí už každý jasne vyjadriť. Kým Slovensko tento zákon nepríjme, „blbá“ nálada zo Slovenska neodíde a kľud nenastane, ani keď pro moci bude liberálno-kresťanská opozícia.

Tomáš Dominik

Lost Password

Sign Up