Zabiť dieťa s tlkotom srdca bude pre lekárov trestné

Zo zahraničia

Tlkot srdca bude určujúcou časovou hranicou pre výkon potratov v americkom štáte Ohio. Ak lekár zaznamená činnosť srdca, potrat bude pre lekárov ilegálny a bude za jeho výkon trestne stíhaný. Žena trestne stíhaná podľa zákona byť nemôže.Výnimku pre výkon potratu predstavujú len prípady, kedy je ohrozený život matky.

Činnosť srdca sa začína od 6 týždňa dieťaťa. V prípade, že prijatý zákon nepodpíše terajší republikánsky guvernér Kasich, zákon by mal podpísať budúci guvernér DeWine, ktorý patrí k výrazným prolife politikom.

Spojené štáty sa v agende ochrany života vyberajú presne opačným smerom ako Európska únia. Potom, čo konzervatívni sudcovia získali väčšinu na Najvyššom súde, očakáva sa, že príde k prehodnoteniu potratového zákona aj na federálnej úrovni. Zatiaľ administratíva Donalda Trumpa odrezala od financií všetky inštitúcie, ktoré propagujú alebo vykonávajú doma a v zahraničí potraty. Aj napriek tomu, že dlhodobo dominantnou frakciou v Európskom parlamente je EPP, združujúce kresťanské strany, EÚ pretláča legalizáciu potratov ako jednu z podmienok poskytnutia finančnej a rozvojovej pomoci týmto krajinám.

Tomáš Dominik

Lost Password

Sign Up