Trump: “Na svete je denne zabitých 11 kresťanov lebo nasledujú učenie Krista.”

dianie Viera a život Zo zahraničia

Americký prezident Donald Trump sa stal prvým prezidentom USA, ktorý vystúpil na pôde OSN s prejavom o potrebe chrániť náboženskú slobodu vo svete.

Trump svoj prejav uviedol slovami, že Spojené štáty sú založené na princípe, že ľudské práva nepochádzajú od vlády, ale od Boha. “Žiaľ náboženskú slobodu, ktorú majú k dispozícii občania USA, nepoznajú príslušníci iných štátov,” uviedol Trump. Štáty sveta vyzval, aby rešpektovali náboženskú slobodu: “až 80% ľudí žije v krajinách, kde je náboženská sloboda potláčaná. Keď mi povedali toto číslo, požiadal som pracovníkov, aby mi to potvrdili, lebo som si myslel, že toto číslo je prehnane vysoké. Žiaľ nie je… Teraz jasným a jednotným hlasom vyzývam v mene krajiny USA, aby prestali s náboženským prenasledovaním.”

Trump nedávno zmenil v USA zákony, ktoré zabraňovali príslušníkom náboženských a cirkevných organizácií hovoriť otvorene o politických otázkach ak chceli mať ponechaný štatút organizácie tretieho sektora. Trump zároveň vyzval krajiny, aby vytvorili spolu s USA alianciu na podporu náboženskej slobody po celom svete. “280 miliónov kresťanov je prenasledovaných a denne zomrie 11 kresťanov za to, že nasledujú učenie Krista. Predstavte si to, že niečo takéto je možné v dnešnom čase,” uzavrel Trump.

Zároveň Trump oznámil, že jeho administratíva vyčlení 25 miliónov dolárov na zvýšenie ochrany náboženských monumentov a relikvií po svete. Štáty vyzval, aby trestali všetky formy útokov na náboženstvo a jej symboly. Zároveň oznámil, že v spolupráci s najväčšími podnikateľmi a firmami na svete chce presadzovať náboženskú slobodu cez pracoviská.

Lost Password

Sign Up