Potom čo v interných dokumentoch Google nazval konzervatívcov nacistami, Trump avizuje právne kroky

Zo zahraničia

Uniknuté tajne nahraté video, kde predstaviteľ Google Jen Gennai hovorí o tom, ako média v roku 2016 zlyhali a toto zlyhanie sa už „nesmie opakovať,“ čím avizoval, že nielen Google bude brániť znovuzvoleniu Trumpa v amerických voľbách, vyvolal nevôľu v konzervatívnych radoch. Na tieto slová reagoval aj prezident Trump a avizuje právne kroky proti technologickým gigantom ako Google, Facebook, Amazon a YouTube. „Mali by sme podať žalobu na Google a Facebook a zrejme to urobíme. OK?,“ uviedol Trump v rozhovore pre Fox Business Network.

Investigatívny projekt Project Veritas sa dostal k vnútorným dokumentom zamestnancov Google, ktorí nazývali popredných komentátorov a konzervatívnych politológov ako Jordana Petersona, Dennisa Pragera a Shapira „nacistami.“ Shapiro je pritom sám židovského pôvodu. V dokumentoch malo byť uvedené, že treba ich obsah eliminovať pre tých, ktorí sa ho cez vyhľadávací systém Googlu snažia získať.

Podľa dostupných údajov americké ministerstvo spravodlivosti uvažuje o spustení protimonopolného konania proti spomínaným technologickým gigantom. Medzitým Trump nazval tieto firmy „totálne na strane Demokratov,“ čo je v americkom politickom slovníku symbolom liberalizmu.  Trump rovnako kritizoval spoločnosť Twitter. „To, čo mi urobili je neuveriteľné. Mám milióny sledovateľov a robia prekážky ľuďom, aby sa so mnou spojili cez Twitter a aby dostali správy. Trump.“ Americký prezident rovnako kritizoval, že mu Twitter vymazal veľké množstvo sledovateľov, čo Twitter nazval mazaním nedôveryhodných kónt.  

Lost Password

Sign Up