Arcibiskup Krakowa: „Poľsko je po červenej pliage komunizmu vystavené dúhovej pliage.“

Zo zahraničia

Poľsko je podľa viacerých poľských spravodajských portálov pod „masívnym útokom LGBTI aktivistov v rozsahu, ako nikdy pred tým.“ Protesty, ktoré sa uskutočňujú každý týždeň v inom poľskom meste, sú početné a veľmi dobre organizované. Podľa pozorovateľov je podstatná väčšina protestujúcich zo zahraničia.

Podľa poľského portálu justice4poland, aktivisti „pochádzajú zo všetkých kútov sveta“ a vyznačujú sa extrémnou agresivitou a obscénnosťou v poľských uliciach. Na ostatnom zhromaždení sa pokúšali dostať aj do svätyne v Čenstochovej, ktorú veriaci katolíci chránili telami.

Podľa krakovského arcibiskupa Mareka Jędraszewskeho je Poľsko vystavené rovnakej pliage ako za komunizmu, len červenú farbu vymenila farba dúhová. Vo svojej homílii pri príležitosti 75 výročia Varšavského povstania povedal, že „Poľsko bolo niekedy napadnuté červenou pliagou“ sovietskeho komunizmu, teraz je Poľsko napádané „dúhovou pliagou“ LGBT ideológie, ktorá popiera ľudskú dôstojnosť a snaží sa kontrolovať duše, srdcia a mysle Poliakov.“

Podľa arcibiskupa politické sily presadzujúce LGBTI ideológiu sú novodobí ideologickí marxisti. Presadzovanie požiadaviek LGBTI komunity sa deje “salámovou metódou,“ kedy sa testuje čo je spoločnosť schopná akceptovať.

Nedávno prišlo k zneucteniu najposvätnejšieho obrazu Panny Márie v Poľsku Čiernej Madony, o ktorom tradícia hovorí, že ju namaľoval apoštol Lukáš. LGBTI aktivisti okolo koruny Panny Márie dali dúhovú farbu.

V roku 2021 bude vyškrtnutý transgenderizmus zo zoznamu mentálnych chorôb.

Lost Password

Sign Up