Relikvie blahoslavenej Anny Kolesárovej priniesli do Bratislavy

Zaujímavosti

V stredu 13. marca 2019 františkánsky kostol v Bratislave a komunita, ktorá sa v ňom stretáva, dostali veľký dar – relikviu novej slovenskej blahoslavenej Anny Kolesárovej.

Rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej Pavol Hudák spolu s bratmi františkánmi umiestnil malú čiastku z kosti bl. Anky do relikviára, ktorý je umiestnený na rozmedzí presbytéria a hlavnej lode františkánskeho kostola. Relikviu novej blahoslavenej priniesol Pavol v sprievode mladých, ktorí žijú v okolí Bratislavy a ktorí patria k duchovnej rodine Domčeka bl. Anny Kolesárovej na východe Slovenska.

Vo svätej omši sa Pavol Hudák prihovorilna tému jedného zo siedmych slov, ktoré zazneli z kríža: Ešte dnes budeš so mnou v raji. Mladým pripomenul, že do neba nemôžeme dôjsť sami – musíme tam prísť vždy s niekym. A to chce aj bl.Anna, ktorá je pripravená nám v tom pomáhať. 

Po svätej omši nasledovala krížová cesta s bl. Annou a požehnanie tzv. prsteňov bl. Anny, ktoré následne prijalo niekoľko dievčat ako znak svojho odhodlania žiť “čistotu srdca”.

Relikviár bl. Anny Kolesárovej je umiestnený oproti relikviáru s ostatkami bl.Titusa Zemana. “Chceme vyjadriť veľkú vďaku za tento dar otcovi arcibiskupovi Mons.Bernardovi Boberovi, postulárovi Marekovi Ondrejovi, Pavlovi Hudákovia a tímu okolo neho (Márii Aľušíkovej, manželom Horňákovcom a ďalším) za sprostredkovanie tohto veľkého duchovného daru,” povedal br. Jozef Čirák OFM, gvardián a správca  kostola. 

Bl. Annu si môžu záujemcovia zvlášť uctiť každú prvú stredu v mesiaci, kedy v bratislavskom kostole spolu s mladými prežívajú tzv. Ankinu stredu, počas ktorej vždy začínajú celomesačnú modlitbovú iniciatívu a rozvíjajú určitý rozmer inšpirovaný jej životom.

Zdroj: TK KBS

Lost Password

Sign Up