Novinár prepustený zo svetoznámej televízie sa stal kňazom

Zahraničie Zaujímavosti

Novinár svetoznámej televíznej športovej stanice ESPN Anthony Federico, ktorý bol v roku 2012 vyhodený z televízie potom, čo zvolil podľa jej vedenia nevhodný titulok k basketbalovému zápasu medzi tímami New York Knikcs a New Orleans Hornets, sa stal tento rok kňazom. Nadpis článku mohol podľa vedenia televízie vyvolávať rasistickú konotáciu a Federico sa následne stal centrom štvavej kampane konkurenčných médií a verejnosti.

Potom, čo škandál neutíchal, Federico bol prepustený a musel ísť pracovať do menej prestížnej mediálnej spoločnosti. Tu na rozdiel od predošlého pracoviska mal jasnejšie zadefinovanú pracovnú dobu. Jednou z výhod novej práce bolo, že Federico mal čas na obed. Jeden deň počas obedu sa chcel ísť pozrieť do miestnej baziliky Sv. Jána evanjelistu. Na tretí deň sa rozhodol ísť pozrieť aj na katolícku svätú omšu. O pár dní prehovoril aj ostatných kolegov, ktorí neboli katolíkmi, aby chodili s ním. Postupne doma po večeroch študoval učenie Katolíckej cirkvi, až prišiel po 18 mesiacoch k záveru, že sa chce stať kňazom.

Následne si na internete vyhľadal ako má pokračovať, ak chce vstúpiť do seminára. Z tohto kroku však cítil strach. Jeho matka ho však povzbudila s tým, že strach je normálna súčasť zmeny, ktorú musí akceptovať a odporučila mu, aby vyskúšal ísť do seminára spolu so strachom. Federico následne strávil šesť rokov v seminári vo Washingtone a tento rok bol vysvätený za kňaza.

Lost Password

Sign Up