Mikloško sa primárok karpatského typu nezúčastní

blogy NajnovsieBlogy

Rada KDH sa rozhodla vybrať prezidentského kandidáta z dvojice Remišová – Mikloško. Remišová pritom zatiaľ žiadnou oficiálnou kandidátkou nie je. Na druhej strane KDH zrejme nezvažuje Krajniaka, ktorý na rozdiel od Remišovej podporil nedávny zákon na ochranu života. 

Druhé čo KDH oznámilo je, že bude preferovať pri výbere kandidáta primárky. Opozícia už primárky raz usporiadala a to pri kandidátovi na primátora Bratislavy. Primárky sú všade vo svete voľbami. V Bratislave OĽANO a KDH ukázali, že pre nich je to prieskum verejnej mienky, ktorý bol navyše  utajený a verejnosť sa výsledky nedozvedela. Výsledky volieb pritom zverejňovali zakaždým aj komunisti. Vzniká preto logická otáza, či vôbec nejaký prieskum prebehol. Ak si KDH myslí, že sa František Mikloško nechá po 30 rokoch v politike vmanévrovať do takýchto primárok karpatského typu, nemá o Mikloškovi vysokú mienku.  

“V politike sa pohybujem takmer 30 rokov, ale s takýmto komickým vyhlásením som sa za ten čas ešte nestretol. Návrh Alojza Hlinu je vzdušným zámkom – Alojz Hlina nedisponuje Veronikou Remišovou ako političkou strany OĽANO, ani mnou ako nezávislým kandidátom,” uviedol prirodzene Miloško. 

Pozrime sa na to aj faktograficky. OĽANO má štyroch členov a strana so štyrmi členmi nevie urobiť nikde vo svete vnútrostranícke primárky. Pani Remišová keď na nedávnej tlačovke dostala otázku či vie koľko členov má OĽANO a či ich pozná, zažila asi svoj najtrápnejší moment v politike, keď sa ukázalo, že nie.  Po druhé, František Mikloško je nezávislý kandidát a nezávislí kandidáti sa nemajú dôvod straníckych primárok zúčastňovať a po tretie, primárky nie sú utajený prieskum verejnej mienky, ale sú riadnymi voľbami.

Ak zmyslom tohto „nápadu“ bolo vmanévrovať Mikloška do takto netransparentného súboja, bolo to veľmi prvoplánové. Navyše Mikloško na začiatku sľúbil, že z volieb neodstúpi, teda logicky sa nemôže ani primárok zúčastniť.   

Ferdinand Turinič


Lost Password

Sign Up