Prieskum ukázal, že talianski katolíci sú v otázke migrácie na strane Salviniho a nie pápeža

komentare

Prieskum, ktorý medzi Talianmi a osobitne talianskymi katolíkmi uskutočnil nemecký spravodajský portál Spiegel Online ukázal, že pápežova politika „otvorenia bezpečných koridorov pre migrantov“ má „sotva“ medzi Talianmi a talianskymi katolíkmi nejakú podporu.  

Okruh pápeža Františka patrí k veľkým kritikom ministra vnútra Talianska Salviniho. Dokonca Vatikán verejne prehlásil, že pápež Salviniho osobne ani neprijme, na čo Salvini reagoval, že ho takéto odmietanie prekvapuje potom, čo sa „pápež stretáva s diktátormi z Číny a Venezuely“ a rovnako nevylúčil návštevu v Severnej Kórei.

Podľa prieskumu Salviniho stranu by volilo vo voľbách až 36% Talianov, čo je doposiaľ  najvyšší zaznamenaný údaj. V otázke migrácie dokonca „absolútna väčšina Talianov“ vyjadruje Salvinimu podporu.  

Pápež dlhodobo kritizuje migračnú politiku nielen Salviniho, ale aj Trumpa, ktorý sa rozhodol postaviť na juhu USA veľký múr. Pápež vtedy označil tento akt za nekresťanský, nakoľko Boh múry nestavia, ale stavia mosty. Trump na kritiku reagoval, že je povinnosťou štátov a politikov svojím občanom zabezpečiť bezpečnosť a to hlása aj katechizmus Katolíckej cirkvi. Trump upozornil pápeža na to, že ilegálne prechody hraníc využívajú predovšetkým drogoví díleri a pašeráci ľudí, pričom miznutie ľudí je najväčšou humanitárnou katastrofou dnešnej doby, proti ktorej treba bojovať.  

Lost Password

Sign Up