Organizátori Za slušné Slovensko chcú, aby boli nedotknuteľní

komentare

Včera Slovenskom preletela správa – organizátori Za slušné Slovensko boli predvolaní na políciu, aby podali vysvetlenie k nejakému anonymnému trestnému oznámeniu, tak ako pri podobných oznámeniach je a má byť predvolaný každý občan Slovenskej republiky. Po podaní vysvetlenia môže polícia prípad odložiť.

Je to postup, ktorý žiadali, aby na Slovensku platil, keď organizovali protesty na námestiach s transparentami s podobizňou Bašternáka a označením “Náš človek.” Slušné Slovensko chcelo odstrániť kategóriu “Náš človek” z riadenia krajiny. Včera sme sa vlastne dozvedeli, že jednu kategóriu chcú odstrániť a nahradiť ju druhou, tou vlastnou.

Keď prezident Kiska prijal v minulosti slečnu Farskú, hlboko sa uklonil a aj jej povedal, že sa hlboko skláňa. Včera Slovensko dostalo od organizátorov Slušného Slovenska odkaz, že hlboko sa musí skloniť každý, pretože oni sú nová nedotknuteľná generácia s imunitou.

Keď polícia predvolala organizátorov Za slušné Slovensko, možno si aj mysleli, že budú pochválení, že si plnia svoju prácu tak, ako to žiadalo námestie. Miesto toho vyšetrovanie anonymu spôsobilo, že boli zvolané protesty. Možno aj to bolo zmyslom toho anonymu.

Peter Molda

Lost Password

Sign Up