Pochod za život treba premenovať na pochod hanby

komentare

Je realitou, že katolíci sa stali v spoločnosti hlasnými podporovateľmi tzv. práva zabiť počaté dieťa. Tento trend sa stal faktom v každej krajine. Najpoprednejší predstavitelia Demokratickej strany v USA, ktorá presadzuje zabíjanie detí už do deviateho mesiaca, sú katolíci.

V roku 2016 spolukandidát Hillary Clintonovej na post viceprezidenta Tim Kaine, bol katolík a verejný obhajca potratov. Súčasný hlavný vyzývateľ Donalda Trumpa Joe Biden, vyhlásil za najvyššiu svoju prioritu obhajobu politiky potratov, ktorú považuje v krajine pod vedením Trumpa za ohrozenú. Joe Biden sa chváli verejne, že je katolík. V tomto svetle je škandálom, že slovenský katolícky kňaz Juraj Vittek dostal priestor na TV Lux a v relácii vKontexte nazval katolíkov, ktorí volia Donalda Trumpa „katolíckymi fundamentalistami.“ Ak si Juraj Vittek môže vybrať len medzi dvomi možnosťami a tú jednu odmietne, tak logicky uprednostňuje tú druhú. Príšerné.

Kanadský premiér Justin Trudeau, ktorý vyčlenil 15 mld dolárov na vykonávanie potratov po svete, sa chváli že je katolík. Na Slovensku sú katolíci vo všetkých politických stranách a právo na obhajobu potratov sa stala silná téma za uplynulých 30 rokov. Katolícka Cirkev cez pastierske listy, ktoré dookola rozprávajú o práve človeka na život a jeho dôstojnosti, ani raz za 30 rokov nepovedala, že politik, ktorý verejne povie, že je za potraty alebo verejne nevyužije možnosť potraty zastaviť, keď tú možnosť má, nie je katolíkom. Liberálny americký klérus, ktorý mal dlhé roky svojho protežanta v osobe homosexuálneho predátora McCaricka, desiatky rokov sa tváril hluchý a slepý keď katolíci sa stali advokátmi potratov vo verejnom živote. Túto kultúru smrti cez politikov prijala aj nemalá časť populácie. Táto filozofia postupnej akceptácie zla, sa deje v každej krajine.

Písať pastierské listy je fajn, ale pravdou je, že väčšina katolíkov do kostola nechodí. Ak Cirkev necháva behať po scéne politikov, ktorí sa Cirkvou prikrývajú a propagujú kultúru smrti, vysiela signál, že je to v poriadku. Kardináli McCarick, Dolan, Cupich by zrejme nemohli s Hillary Clintonovou chodiť na bankety, večierky a preberať finančné dotácie pre rôzne organizácie, keby si dovolili konať. Situácia sa ale rapídne zmenila aj v USA. Generácia skompromitovaného kléru, ktorá v koketovaní s politikou chcela byť za dobre s každým kto má úrad, postupne vydáva svoj účet.

Očista Cirkvi nie je len o tom, že sa budú nahlasovať prípady zneužívania maloletých, ale aj to, že laici začnú tým, ktorí prestali hlásať Pravdu, nastavovať zrkadlo a Pravdu vyžadovať. Kardinál Burke, biskupi po jednotlivých štátoch verejne vyhlasujú exkomunikácie nad poprednými katolíckymi politikmi. Platí to od šéfky Snemovne reprezentantov až po štátnych politikov. Najnovšie biskup v štáte Illinois Paprocki vydal 2. júna dekrét, v ktorom exkomunikoval šéfov Senátu a Snemovne reprezentantov v štáte Illinois za to, že verejne sa postavili za potraty.

Slovenský pochod za život je v skutočnosti pochodom hanby, pretože potraty v tejto krajine sú len preto, že to katolíci umožnili a tolerujú v politike svojou zbabelosťou. V krajine, kde 30 rokov sa politici predháňajú, kto je väčší katolík, sú zbytočné pochody. My sme na Slovensku už roky potratový zákon nemali mať a to aj vďaka tomu, že by každý poslanec sediaci v parlamente vedel, čo to pre jeho dušu znamená, ak  nezahlasuje za jeho zrušenie. Miesto toho hovorca KBS sa postavil do prvej línie, aby nás kŕmil nejakou pseudoteológiou o tom, že ak človek podľa neho s pochybným úmyslom ide chrániť život, my čistí bohuverní katolíci to nemusíme. Keď túto agitku zobral do rúk čistý Vašečka, dopadlo to ako dopadlo. Zákon neprešiel a Vašečka si robil len PR pre vznik strany. Presne to, čo sa predpokladalo, že je úmyslom Kotlebu.

Už dlhé mesiace sa politici jeden druhého pýtajú: ideš na pochod? Tí politici, ktorí hlásajú status quo, alebo ako Žitňanská povedala včera, kvôli hlúpostiam sa netreba rozhádať s liberálmi, títo politici tam budú. Fotečky, úsmevy, plný facebook. Ako na 1. mája za komunizmu. Miesto boja za život na čo nemajú tieto bábky odvahu, sa vypestovala náhradná aktivita, ísť na pochod. Ľudia už sa nepýtajú, kto ako hlasoval, že Anna Verešová ani len nepodpísala v minulosti návrh zákona o ochrane počatého života, ale či budú na pochode. Na Slovensku netreba za život pochodovať. Na Slovensku stačí, aby KBS a každý jeden biskup konal voči politikom, nad ktorými má právomoc. V opačnom prípade budeme pestovať kultúru nie života, ale kultúru pochodov a vtedy ich treba premenovať na pochody hanby.

Lost Password

Sign Up