OSN chce vyhlásiť potraty za základné ľudské právo. Trump: urobím všetko proti tomu.

dianie Zo zahraničia

“Prosím každého občana nášho národa, aby počul to ticho spôsobené stratou celej jednej generácie a prosím Vás, aby ste povstali za ochranu všetkých detí, narodených aj počatých,” týmito slovami sa prihovoril Trump Američanom pred pochodom za život. Zároveň rozhodol, že 22. január bude v Amerike dňom “Posvätnosti života.” Práve tento deň totiž v roku 1973 bol Najvyšším súdom rozhodnutý súdny spor, ktorým sa zaviedla legalizácia potratov. “Každý život, ktorého nositeľom sú aj chudobní či zdravotne znevýhodnení má vo svojej podstate hodnotu a jasne prehlasujem, že tento život budeme brániť vo všetkých jeho fázach.

Trump zároveň prehlásil, že sa bude usilovať vytvoriť medzinárodnú koalíciu, ktorá zabráni OSN prehlásiť potraty za základné ľudské právo. “Nikdy neprestanem bojovať za nevinný život doma a v zahraničí.” OSN minulý rok vo svojom výbore deklaráciou číslo 36 vyhlásilo potraty za základné ľudské právo. V praxi by to znamenalo, že kto sa bude stavať proti potratom pácha zločiny proti ľudskosti.

Po prvýkrát v dejinách USA sa americký prezident zúčastní celonárodného pochodu za život, ktorý sa uskutoční v piatok. Trump uviedol, že na pochode, ktorého sa zúčastňuje niekoľko stoviek tisíc ľudí, vystúpi aj s príhovorom. Predstavitelia prolife organizácii označujú Trumpa za najvýznamnejšieho prolife prezidenta na západe.

Od nástupu do funkcie Trump presadil odstraňovanie finančnej podpory štátu pre zdravotnícke zariadenia, ktoré vykonávajú potraty, vymenoval sudcov na Najvyšší súd, ktorí sa otvorene hlásia k ochrane života. Podľa informácií z prostredia Trumpovej kampane, prispeli prolife organizácie na znovuzvolenie Trumpa v prezidentských voľbách takmer 50 miliónov dolárov.

Trump minulý rok oznámil americkému kongresu, že bude vetovať akýkoľvek zákon, ktorý by mal negatívny vplyv na ochranu počatého života.

Lost Password

Sign Up