Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

dianie

Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol plný ľudí. Napriek svedectvám veriacich, že neexistuje prípad, kedy by kardinál po svätej omši nešiel odprevádzať pred kostol veriacich, sudca odsúdil Pella na 6 rokov väzenia, nakoľko Pell odmietal svoju vinu, čo bolo podľa sudca dôkazom jeho viny a nedostatku ľútosti.

Kardinál Pell sa nikdy nebál brániť učenie Cirkvi v otázke učenia a mravov. Patril ku kritikom Synody, ktorá mala otvoriť dvere zmene morálneho učenia. Rovnako ako tretí najvyššie postavený muž vo Vatikáne sa pustil do odhaľovania dubióznych finančných praktík vo Vatikánskej banke. Jeho snaženie bolo prerušené práve náhle sa objaveným obvinením.  

Kardinál Pell súhlasil, aby jeho spomienky, ktoré vznikali na samotke a obsahujú nielen jeho pohľad na súdny proces, ale aj názory na stav Katolíckej cirkvi, politiku a šport, vydalo vydavateľstvo Ignatius Press. Vydavateľstvo požiadalo ľudí o zasielanie finančnej podpory pre vydanie knihy, nakoľko kardinál Pell má z dôvody právneho zastupovania veľké finančné dlhy.

Kardinál Pell bol právoplatne oslobodený až Najvyšším súdom ako odvolacím súdom poslednej inštancie v marci tohto roku.

Lost Password

Sign Up