V Líbyi našli masový hrob s kresťanmi, ktorí prišli za prácou ako migranti

Zahraničie Zo zahraničia

Masový hrob etiópskych kresťanov, ktorí boli zabití v roku 2015 Islamským štátom, bol nájdený v Líbyi.

Minister vnútra Líbye povedal, že telá 34 Etiópčanov budú exhumované a pravdepodobne prevezené do ich rodnej krajiny. Hrob bol nájdený 23. decembra potom, čo vyšetrovateľom poskytol informácie zadržaný člen Islamského štátu. Hrob bol nájdený neďaleko prímorského mesta Sirte.

Islamský štát získal kontrolu nad Sirte v roku 2015 a armádnym silám a mandátom OSN sa ho podarilo znovu dobiť až v decembri 2016. V apríli 2015 sa mali na sociálnych médiach objaviť videá znázorňujúce, ako predstavitelia Islamského štátu vraždia etiópskych kresťanov nesúcich oranžové oblečenie na pláži. V Líbyi sa kresťania z Etiópie nachádzali, pretože si hľadali ako migranti prácu.

Poprava sa uskutočnila len pár mesiacov potom, čo Islamský štát popravil vyše dvadsať koptských kresťanov. Masový hrob s ich telami bol objavený v októbri.

Islamský štát a iné teroristické organizácie sú stále aktívne v Líbyi a získavajú kontrolu nad krajinou. Najnovší útok Islamského štátu sa uskutočnil 21. decembra na ministerstvo zahraničných vecí v Tripoli, ktorý zabil 3 ľudí.

Lost Password

Sign Up