Eurokandidátku KDŽP povedie Kuffa, Tkáč a Oberhauser

spravodajstvo

Kresťanská demokracia – Život a prosperita predložila kandidátku do eurovolieb,  ktorej cieľom je spojiť  národné a kresťanské sily, skúsenosť a mladé nové tváre.

Na čele kandidátky bude stáť Štefan Kuffa, bývalý predseda Matice Slovenskej a guvernér Národnej banky Marián Tkáč a bývalý minister životného prostredia, ktorý rozhodol o dostavbe vodného diela Gabčíkovo, Viliam Oberhauser.

Podľa predsedu KDŽP Štefana Kuffu, Slovensko potrebuje do Európskeho parlamentu poslať ľudí, ktorí sa nebudú báť jednoznačne postaviť za suverenitu Slovenska v kultúrno-etických otázkach a prinavrátia Európskej únii pôvodný význam – prinášať prosperitu a bezpečnosť a nie vymýšľať ideológie proti životu a rodine.

Na kandidátke KDŽP sa nachádza taktiež diplomat a bývalý veľvyslanec vo Vatikáne Marián Servátka, moderátor Slobodného vysielača Tomáš Janco, zakladajúci člen TV Lux Darius Hatok, organizátor Bratislavských korunovačných slávností a historik Miroslav Vetrík, predseda Mladých kresťanských demokratov Jozef Liday, psychologička Mária Benová, projektová manažérka Karin Pénzešová, enviromentalista Filip Kuffa, manažéri Matej Šarocký a Pavol Nižňanský.

KDŽP bude v eurovoľbách kandidovať pod heslom  Zastavme zlo z Istanbulu priamo v Bruseli, aby sa zabránilo presadzovaniu gender politiky pod patronátom EÚ. Druhou snahou bude presadiť, aby sa zabránilo odlivu zahraničných investorov zo Slovenska a vyrovnaniu platov v nadnárodných firmách v rámci EÚ.

KDŽP bude presadzovať „Rovnaké mzdy, za rovnakú prácu, v rovnakej firme, v rámci celej EÚ.“ Je to zrovnoprávnením postavenia pracujúcich v rámci EÚ. Práve teraz, kedy je na Slovensku najnižšia nezamestnanosť je správny čas, aby sme zabránili odlevu investorov do lacnejších krajín tým, že presadíme, aby nadnárodné firmy vyplácali rovnakú čistú mzdu v celej EÚ. Slovenskí robotníci nie sú horší ako nemeckí, či francúzski. Rozdiely budú v hrubých mzdách a národy budú nútené súťažiť vo výške odvodového zaťaženia.

Podľa Kuffu je eurokandidátka KDŽP prvým krokom v spájaní kresťanských a národných síl, v ktorej KDŽP bude pokračovať naďalej, aby na Slovensku vznikla skutočná národná koalícia chrániaca nielen dedičstvo otcov, ale aj ochranu života a predstaví moderný program pre rozvoj a prosperitu Slovenska.

Lost Password

Sign Up