Kardinál Burke varuje pred vydaním nového katechizmu s “teologickými poznámkami.”

Cirkev a svet dianie Katolícka viera

Onedlho má byť v katolíckej Cirkvi vydaný nový katechizmus s “teologickým komentárom,” ktorý podľa kardinála Burkeho nebude mať rovnakú autoritu ako katechizmus z roku 1994, ktorý vydal svätý pápež Ján Pavol II.

“Akékoľvek komentáre arcibiskupa Fisichellu a ostatných prispievateľov v ňom budú mať len takú autoritu, do akej budú v súlade s učením Cirkvi,” uviedol kardinál. “Opakujem ešte raz, len do takej miery bude mať nové vydanie katechizmu (s komentármi), do akej miery bude v súlade s pravým učením Katolíckej Cirkvi.”

Kardinál Burke rovnako odmietol najnovší teologický trend v Cirkvi pozdvihovať “dobrý pocit” namiesto “poznania učenia Cirkvi. “Sentimentalizmus je nový modernistický prístup, kedy ľudia to ako žijú a ako posudzujú Cirkev hodnotia na základe dobrých pocitov.”

Naopak kardinál zdôraznil, že Cirkev a Kristus nikdy nehovorili, že máme prechovávať nejaké pocity, ale máme verne zachovávať Božie prikázania a teda spoznávať a aplikovať učenie Cirkvi. “To pred čím dnes stojíme je jednoducho vrátiť sa k poznávaniu katechizmu Katolíckej cirkvi a učeniu magistéria,” uzavrel v rozhovore kardinál Burke.

Lost Password

Sign Up