Kňaz, ktorý Boha poprosil o utrpenie, dostal rakovinu mozgu

Cirkev a svet dianie Viera a život

Katolícky kňaz John Hollowell, ktorý patrí k popredným kňazom aktívnym aj na sociálnych sieťach, požiadal nedávnom Boha o zaslanie utrpenia, ktoré by vedel obetovať za obete sexuálneho násilia spôsobené kňazmi. Podľa najnovších informácií bol kňazovi diagnostikovaný nádor na mozgu. John Hollowell danú informáciu zverejnil na svojom portáli včera.

Zároveň uviedol, že utrpenie prijíma dobrovoľne. Lekári kňazovi diagnostikovali nádor a odporúčili nielen chirurgický zákrok, ale aj následnú chemoterapiu.

John Hollowell pravidelne uvádza svoje blogy na portáli On This Rock a na margo utrpenia uviedol, že ho obetuje za odčinenie sexuálnych škandálov v Cirkvi:

Viete, že sa ma sexuálne škandály v Cirkvi veľmi dotkli tak ako aj celej Cirkvi. Modlil som sa v roku 2018 k Bohu, či existuje utrpenie, ktoré by mi vedel poslať ako formu zadosťučinenia za všetko to zneužívanie, aby to bol nejaký kríž, ktorý viem uniesť. Cítim, že toto je ten kríž a chcem ho dobrovoľne objať. Chcel by som mať zoznam osôb, ktoré boli zneužívané kňazmi, aby som sa mohol za ne každý deň modliť. Každý jeden deň by som chcel obetovať utrpenie spojené s liečbou, chemoterapiou a radiáciou za 5 až 10 obetí a ak sa dá chcel by som mať ich adresy, aby som vedel im osobne napísať, že sa za nich modlím. Ak ste obeťou sexuálneho zneužívania alebo viete o niekom, kto bol zneužívaný, prosím Vás pošlite mi meno a ak je to možné aj poštovú adresu.

Otec Hollowell povedal, že sa nachádza v pokoji a zvolal všetkých pod opateru Panny Márie Lurdskej.

Lost Password

Sign Up