Potom čo Bezák vtiahol cirkev do politiky, tá vydala jasné stanovisko koho nevoliť

dianie Dianie v Cirkvi

 

Po minulotýždňovej tlačovej konferencii emeritného arcibiskupa Bezáka, na ktorej sa verejne prihlásil k podpore Zuzany Čaputovej presadzujúcej politiku vykonávania potratov a  LGBTI agendy, vydal výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska otec Anton Ziolkovský, nasledujúce stanovisko:

„Katolíci určite nemôžu v prezidentských voľbách hlasovať za kandidátky a kandidátov, ktorí podporujú registrované partnerstvá, eutanáziu, umelé ukončenie tehotenstva, alebo ideológiu rodovej rovnosti. Nie že by sociálna náuka neponúkala aj iné kritériá. Ale postoje k otázkam vyššie sú natoľko významné, že všetko ostatné jednoducho prekrývajú. Ak by sme tieto témy nepovažovali pri výbere hlavy štátu za zásadné, popreli by sme tým našu duchovnú a kultúrnu identitu.“

Verejné vystúpenie Róberta Bezáka podporujúceho kandidátku vystupujúcu proti učeniu Katolíckej cirkvi, bolo silným vtiahnutím cirkvi do politiky. Liberálne média, ktoré roky citlivo reagovali na akékoľvek stanovisko katolíckej cirkvi voči verejnosti v politických otázkach, na adresu Róberta Bezáka kritické neboli a jeho politické vystúpenie za zasahovanie do politiky nepovažujú. 

Vďaka jednoznačnému postoju Katolíckej cirkvi sa dá očakávať, že otázka ochrany života a presadzovania LGBTI agendy sa dostane do popredia politických debát pri jednotlivých kandidátoch. Z doposiaľ verejne známych mien sa očakáva, že za zmenu potratovej politiky nie sú ani Mistrík a Bugár. Navyše ombudsmanka za stranu Most-Híd, ktorú na danú funkciu navrhol práve Bugár, sa verejne zasadzuje za presadenie LGBTI agendy na Slovensku a vystavuje na verejnej budove popri oficiálnej zástave SR, dúhovú zástavu, ktorá nie je uznaným štátnym symbolom Slovenskej republiky.

Lost Password

Sign Up